Студенти Львівської політехніки проходять практику на Рівненській атомній електростанції

За матеріалами сайту 0362.ua
Практика на РАЕС

У структурних підрозділах Рівненської АЕС розпочалася виробнича та ознайомча практика для студентів спеціалізованих закладів вищої освіти та учнів професійно-технічного училища підприємства.

РАЕС веде тісну співпрацю з провідними технічними вишами України задля підготовки майбутнього високопрофесійного кадрового потенціалу підприємства. З грудня минулого року студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Одеського національного політехнічного університету, Національного університету «Львівська політехніка», Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка, Національного університету водного господарства та природокористування і Тернопільського національного технічного університету закріплюють теоретичний матеріал, набувають практичні навички для майбутньої професії, ретельніше ознайомлюються з принципом роботи і специфікою обладнання електростанції.

Опановувати спеціальність студентам допомагають індивідуальні досвідчені наставники – працівники хімічного цеху, служби охорони навколишнього середовища, цеху радіаційної безпеки, служби експлуатації будівель і споруд, цеху підготовки виробництва, цеху з ремонту тепломеханічного устаткування енергоремонтного підрозділу, навчально-тренувального центру (НТЦ) та цеху теплових та підземних комунікацій РАЕС.

– Не вперше проходжу практику саме на Рівненській АЕС, переддипломну практику проходив у цеху радіаційної безпеки. Нині під час науково-дослідної практики інструктори НТЦ з підготовки оперативного персоналу цеху теплової автоматики та вимірювань електростанції діляться тонкощами та особливостями роботи, – розповідає студент другого курсу магістратури Львівської політехніки за спеціальністю «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» Олександр Якубський. – Спеціалісти РАЕС – керівники практики – максимально націлені навчити та допомогти, зокрема й у зборі матеріалу для написання дипломної чи магістерської роботи. Планую після закінчення навчання влаштуватися на РАЕС та спрямовуватиму знання, які отримав, зокрема під час практики, на розвиток української ядерної енергетики.

Висококваліфіковані майбутні атомники готуються не стільки в аудиторіях, скільки в реальних виробничих умовах.

– Наші практиканти – відповідальні, дисципліновані та мають хорошу теоретичну підготовку. Приємно долучатися до підготовки молодих фахівців-атомників, які мають спрагу до знань. Сподіваюсь, що після успішного завершення навчання вони приймуть естафету подальшої надійної та безпечної експлуатації енергоблоків Рівненської АЕС, – відзначає один з керівників практики – провідний інструктор НТЦ Борис Євстігнєєв.