Студенти Львівської політехніки долучилися до волонтерської ініціативи з виготовлення дронів

Ірина Мартин, Центр комунікацій Львівської політехніки
Фото із заняття

Це фактично можливість пройти практичний курс після лекцій із мікропроцесорних і вбудованих систем. Їх читають студентам, які вивчають комп’ютерну інженерію та інтернет речей. Відтак волонтерська спільнота KeepCalm&Build DRONES та ініціативна група «Казуар» охоче відгукнулися на пропозицію викладача цієї дисципліни, завідувача кафедри спеціалізованих комп’ютерних систем Романа Кочана і вчать наших студентів складати дрони.

За одне заняття, що триває п’ять годин, можна ознайомитися з тим, як скласти дрон, і самому виготовити його. Звісно, після довгих тренувань це вдаватиметься значно швидше. Для порівняння: досвідченим фахівцям на складання такого самого дрона досить 40 хвилин.

Щоб потрапити на практичні заняття зі складання дронів, студенти мали самостійно освоїти на Прометеусі курси — «Інженер БПЛА. Базовий курс» та «Інженерний курс “Народний FPV”» — й отримати відповідні сертифікати про їх завершення.

Як розповідає волонтерка Оксана Ковальчук, з молоддю працювати цікаво. На її думку, той, хто добре напрактикується виготовляти дрони, може згодом працевлаштуватися на одному з підприємств, де їх складають, або долучитися до волонтерської спільноти, яка виконує цю місію, а таких тепер чимало.

За словами Романа Кочана, ці дрони є курсовим проєктом студентів комп’ютерної інженерії. А вчитися їх складати приходять не лише політехніки, а й майбутні комп’ютерники з Львівського національного університету імені Івана Франка.

Уже відбулися чотири такі заняття із запланованих шести. За цей час студенти зібрали 40 дронів, 33 з яких успішно пройшли випробування. Ті, чиї дрони з певних причин не злетіли, приходять на наступне заняття. Одна з таких студенток — третьокурсниця Іванка Кочан.

— Минулого разу мій дрон мав завеликі лопаті, невідповідні до ємності конденсатора, тому сьогодні я знову тут. Чому вирішила навчитися цього? Це дуже актуально. На мою думку, що більше мілітарних навичок освоїш у час такої тривалої війни, то легше почуваєшся, — міркує дівчина.

Дрони, які пройшли чи ще пройдуть випробування, волонтери передадуть 80-й окремій десантно-штурмовій бригаді та 125-й окремій бригаді територіальної оборони.

Фото із заняття Фото із заняття Фото із заняття Фото із заняття Фото із заняття Фото із заняття Фото із заняття Фото із заняття Фото із заняття Фото із заняття Фото із заняття