Національний університет «Львівська політехніка» послідовно розширює свій міжнародний вимір. Інтернаціоналізація освіти — один із стратегічних пріоритетів Львівської політехніки. Цей напрям активно реалізується через діяльність Центрів міжнародної співпраці, які відкривають нові можливості для студентів, викладачів і партнерів університету з усього світу.
У структурі університету функціонують такі центри:
- Центр китайсько-української співпраці
- Центр італійсько-українського співробітництва ім. Леонардо да Вінчі
- Центр польсько-української співпраці
- Українсько-японський центр
- Німецько-український освітній центр
- Національний центр програми Балтійських університетів (BUP)
Кожен із центрів сприяє не лише укладенню угод з закордонними партнерами, а й глибшій інтеграції Львівської політехніки у європейський і світовий освітній простір.
Центр китайсько-української співпраці активно залучає студентів з Китайської народної республіки, організовує мовні курси та сприяє налагодженню партнерств з китайськими університетами. За 2021-2025 роки залучив понад 250 студентів з КНР та видав навчальний посібник з китайської мови. Вибіркова дисципліна «Китайська мова» на кафедрі Іноземних мов технічного спрямування (2023-2024) охопила 110 студентів. Також для зручнішого навчання видали підручник «Китайська мова для студентів університету».
Центр італійсько-українського співробітництва ім. Леонардо да Вінчі реалізує спільні освітні проєкти, курси мови, та культурні події. З 2023 по 2025 рік ініціював чотири освітні проєкти за підтримки фонду Fondazione Valter Baldaccini.
За час діяльності Центру італійсько-українського співробітництва ім. Леонардо да Вінч уклали 26 угод про співпрацю між Львівською Політехнікою та університетами і підприємствами Італії.
Також ініційовано міжінституційні угоди Еазмус+КА1:
- Університет Тренто;
- Університет Месіни;
- Університет Салерно;
- Університет Пескари;
- Університет Тушії.
Центр польсько-української співпраці підтримує участь студентів і науково-педагогічних працівників у програмі NAWA (у 2024 році цією можливістю скористалися 550 учасників) та сприяє академічній мобільності.
Крім того спільно з Варшавською політехнікою організовували курси польської мови. Відбувся цикл вебінарів «Спілкуємося зі світом без обмежень» для удосконалення володіння польською мовою. Центр польсько-української співпраці супроводжував участь Львівської політехніки у 18 Альянсах Європейських університетів.
Українсько-японський центр відомий програмою подвійних дипломів з Економічним університетом Японії, проведенням шкіл японської мови, а також культурними заходами: виставками, майстер-класами, спортивними тренінгами.
А це зокрема:
- Програма подвійних дипломів з Економічним університетом Японії – 4 студентки (2022-2024 рр.);
- Проведення відкритих онлайн занять з японської мови для студентів за участю викладачів Японського Університету Економіки;
- Участь у проведенні міжнародного іспиту з японської мови JLPT в Україні;
- Тестування студентів на визначення рівня володіння японською мовою.
Німецько-український освітній центр забезпечив 51 стипендію для дуального навчання у Тюрингії, а також організував численні стажування для викладачів та студентів.
Завдяки діяльності Німецько-українського освітнього центру вдалося налагодити співпрацю з університетами та підприємствами Землі Тюрингія, зокрема з Торгово-Промисловою палатою Ерфурта IHK Erfurt та компанією. яка надає стипендії для навчання за дуальною формою у Тюрингії FAV Service gGmbH.
Вдалося також організувати стажувань директорів ННІ та підвищення кваліфікацій НПП у Німеччині.
Національний центр BUP координує участь українських університетів у програмі Балтійського університету, сприяє проведенню національних зустрічей і відбору учасників міжнародних студентських конференцій. Координування участі університетів України в програмі BUP, зокрема проведення національного відбору учасників міжнародної студентської конференції BUP 2025 «Water and the Baltic City: Building Climate Resilience».
29 квітня 2025 року Вчена рада Львівської політехніки ухвалила низку важливих рішень, спрямованих на подальше посилення ролі центрів у процесі інтернаціоналізації університету. Зокрема, буде розроблено Положення про центри міжнародної співпраці, заплановано проведення мовних семінарів та вебінарів, сформовано п’ятирічні стратегії розвитку та активізовано публічність діяльності центрів.