31 серпня ректор Львівської політехніки Юрій Бобало і доцент кафедри педагогіки та інноваційної освіти Інституту права, психології та інноваційної освіти Олександр Захар’яш зустрілися з однією із дванадцяти переможниць загальноукраїнського літературного конкурсу есе «Наука ― це вона», десятикласницею Львівського фізико-математичного ліцею Оленою Петришин.
Олена Петришин перемогла з есе «Півень Оксана Олександрівна: жінка, що руйнує стереотипи». Завданням конкурсу полягало в тому, щоб розповісти про внесок у розвиток науки та суспільства однієї з 12 видатних українських жінок-вчених. У змаганні взяла участь 561 дівчина віком від 14 до 21 року з усіх куточків України.
Дівчина поділилася враженнями від конкурсу, а також розповіла, що захоплюється фізикою, хоча загалом її цікавлять різні напрями. Зокрема, ліцеїста готує статті для шкільної газети, тож принагідно взяла бліц-інтерв’ю в Юрія Ярославовича.
― У житті не повертаються три речі: час, слово та можливість. Тому не марнуйте ніколи часу, бо його не повернете, дотримуйтеся слова, яке дали ― неважливо кому, і головне ― ніколи не втрачайте можливостей, ― порадив дівчині ректор Юрій Бобало.
Юній гості розповіли про переваги та можливості навчання у Політехніці. А також запропонували спільно попрацювати над темою моделювання процесів у фізиці, оскільки ліцеїстка цікавиться наукою. Окрім цього, для дівчини провели екскурсію Актовою залою, Залою Захарієвича та сучасними лабораторіями нашого університету.
Довідка
«Наука ― це вона» ― освітній арт-проєкт, покликаний поліпшити обізнаність суспільства про вітчизняних науковиць та популяризувати науку серед молоді. Проєкт створено за підтримки ООН Жінки в Україні та Представництва Дитячого фонду ООН в Україні (UNICEF) у рамках кампанії ООН Жінки «Покоління рівності». В рамках проєкту, окрім конкурсу есе, також була створена художня виставка з 12 портретів. Авторами робіт є сучасні українські ілюстратори на чолі із Сергієм Майдуковим.