Сьогодні ментальне здоров’я є одним із ключових викликів у більшості сфер нашого життя. Керівники все більше усвідомлюють, що емоційний добробут працівників безпосередньо впливає на продуктивність, мотивацію та ефективність команди і організовують різні психоедукаційні заходи. Працівники ЗВО часто стикаються з високим рівнем стресу, емоційним навантаженням та необхідністю підтримувати психологічний комфорт як особистий, так і студентів. Зважаючи на війну, економічну нестабільність та постійні зміни в освітній діяльності, ментальне здоров’я всіх, хто дотичний до забезпечення якісних науково-освітніх послуг, стає критично важливим для ефективного навчального процесу.
Враховуючи ці виклики, у Львівській політехніці було організовано психологічний практикум «Ментальне здоров’я», який провела старша викладачка кафедри теоретичної та практичної психології Зоряна Кручак. В основу практикуму лягли п’ять тематичних блоків:
- Емоційне вигорання;
- Прокрастинація;
- Надання першої психологічної допомоги;
- Невидимі рани: насильство, про яке не говорять;
- Формування здорових стосунків.
Активні учасниці практикуму поділилися своїми рефлексіями.
Христина Беспалюк, доцентка кафедри менеджменту організацій:
«Мені був дуже корисним психологічний практикум, який організував відділ навчання та розвитку персоналу, оскільки розглядалися різні теми, які мають прикладний характер як для професійної так і для особистої сфери діяльності. Матеріал подавався пані Зоряною дуже цікаво, було багато кейсів її клінічного досвіду. Атмосфера була дружньою та невимушеною. Слухачі задавали багато запитань, на які отримували вичерпні відповіді, а над деякими питаннями навіть дискутували, що є досить звично для науково-педагогічних працівників. Щиро дякую за можливість отримати такий досвід, який допомагає створювати психологічно безпечну атмосферу на робочому місці і вдома..
Божена Іваницька, доцент кафедри журналістики та засобів масової комунікації:
«Психологічна стійкість є властивою нам з народження, але її важливо підтримувати та розвивати. Тренерка на практикумі в дуже позитивній, притаманній їй дружній манері роз’яснювала слухачам, що звернення по допомогу не є проявом слабкості, навпаки – це ознака розуміння власної вразливості та готовності її корекції. У часи випробувань нам всім важливо не залишатися наодинці, звертатися за допомогою до фахівців з ментального здоров’я, особливо, коли треба скоригувати поведінкові стратегії, навчитися технік самодопомоги та змінити негативні переконання. Вважаю такі практикуми надзвичайно актуальними і цінними не лише в часі війни, тому з нетерпінням чекаю продовження занять.
Такі навчальні заходи сприяють формуванню психологічної стійкості, допомагають адаптуватися до змін та кризових ситуацій. Працівники освоюють техніки саморегуляції для зниження рівня стресу, навички емпатії та конструктивного діалогу з колегами чи студентами.












