Проректорка Університету взяла участь в обговоренні проєкту AURORA під час міжнародної конференції в Чорногорії

Проєктний офіс Львівської політехніки
Фото з конференції

Міжнародна конференція «Зустріти, побачити, зробити: збереження культурної спадщини під час кризи» відбувалася 18–19 квітня 2024 року у місті Тиват (Чорногорія) на базі Музею і галереї Тівата. Організатором конференції була Балканська музейна мережа (Боснія та Герцеговина). Конференція стала чудовою нагодою зібрати музеєзнавців з усього регіону на захопливі два дні, обмінюватися досвідом та підтримувати один одного, а також налагодити можливі варіанти майбутньої співпраці. Конференцію відвідали більше 70 учасників з 17 країн.

Конференція стала можливістю обговорити між професіоналами та поділитися прикладами таких тем, як:

• збереження культурної спадщини під час збройних конфліктів, природних катастроф і внаслідок кліматичних катастроф у рамках реагування на надзвичайні ситуації для захисту культурних цінностей;
  • які заходи вживають для боротьби з незаконним обігом культурної спадщини;
  • які є способи роботи над превентивними заходами охорони, включаючи освіту, сприяння збереженню та цифрове документування спадщини;
  • чи можемо ми змінити політичне, економічне та громадське нехтування культурною спадщиною;
  • яка роль застосування технологічних рішень, таких як VR/AR, у захисті культурної спадщини;

У рамках конференції відбулася панельна дискусія про результати міжнародного проєкту AURORA та його вплив на збереження культурної спадщини. На панельній дискусії «Заходи щодо запобігання незаконному обігу культурних цінностей, проєкт ЄС AURORA» взяли участь представники проєкту AURORA та запрошені експерти за тематикою конференції.

Серед запрошених учасників панельної дискусії були:

• Луйза Варга, Угорський національний музей, завідувачка відділу, заступниця керівника кабінету генерального директора; Відділ координації проєктів та управління виставками (партнер проєкту AURORA).
  • Наталія Чухрай, Національний університет «Львівська політехніка», проректорка з навчально-виховної роботи та міжнародних зв’язків;
  • Олівера Дзартовська-Тачевська, Blue Shield Македонія;
  • Камерон Волтер, радник з митних питань та керівник робочої групи з питань злочинів проти культурної спадщини, відділ прикордонної безпеки та управління, департамент транскордонних загроз, ОБСЄ;

Модератором такої дискусії виступили Йове Парговскі, Інститут і музей Бітола та Аїда Вежич, Балканська музейна мережа.

Детальніше про запрошених доповідачів та експертів можна познайомитися на сайті конференції, а дізнатися більше про проєкт AURORA та результати виконання на – офіційному сайту проєкту.

Для довідки

Балканську музейну мережу створили у квітні 2006 року в музеї Густавіанум в Упсалі, Швеція. Оригінальну мережу було створено за підтримки фундації «Культурна спадщина без кордонів». Першими членами BMN були директори музеїв та ключовий персонал з одинадцяти музеїв регіону Західних Балкан (Албанія, Боснія та Герцеговина, Косово, Північна Македонія, Чорногорія та Сербія). У той час також було створено спеціальну мережу для жінок – директорів музеїв, щоб задовольнити специфічні потреби цієї групи. Співпраця музеїв мала на меті покращення культурного розуміння, розвиток компетенцій персоналу, сприяння обміну ідеями та виставками, а також зробити музеї більш привабливими для громадськості. Було організовано кілька семінарів та воркшопів на різні теми, такі як управління музеями, стратегічне планування, виставки, комунікація, консервація та освіта. Серія масштабних проєктів, спрямованих на забезпечення доступу для людей з інвалідністю, призвела до покращення доступності музеїв.

Фото з конференції Фото з конференції Фото з конференції Фото з конференції Фото з конференції