Рендал Дж. Бойл працює в царині інформаційних систем управління Державного університету Вебера (м. Оґден, штат Юта, США), що входить до Школи бізнесу та економіки імені Ґоддарда. Пів року тому він почав дистанційно читати нашим студентам лекційний курс за програмою «Візит-професор», а вже тепер, під час свого приїзду до нашого університету, зустрівся зі студентами та викладачами кафедр — безпеки інформаційних технологій і захисту інформації ІКТА, а також із проректоркою з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Наталією Чухрай. У планах — продовження співпраці та підписання відповідного меморандуму про взаєморозуміння між Державним університетом Вебера і Львівською політехнікою.
Професор ознайомився з університетом, побував на екскурсії в головному корпусі, поспілкувався з керівництвом. Його вразили корпуси Політехніки, особливо головний, адже в його країні таких університетів немає. Скажімо, його рідний університет Вебера — це нова скляна будівля.
Особливої експресії візиту професора додало безпосереднє спілкування зі студентами, викладачами, науковцями. Його вразило, що багато наших студентів добре знають англійську мову, мають високий рівень знань, широкий світогляд, працюють за фахом і є дуже хорошими спеціалістами в галузі кібербезпеки.
На цій зустрічі Рендал Дж. Бойл представив свою доповідь про сучасний стан розвитку технологій штучного інтелекту (як загального, так і суперінтелекту), прогресу в царині розумної робототехніки, зокрема про роботів-гуманоїдів, а також про передбачувані наслідки й загрози ери штучного інтелекту та його вплив на суспільство, промисловість та ринок праці. Відтак Рендал Бойл разом із завідувачем кафедри БІТ Ігорем Журавлем урочисто вручив сертифікати студентам кафедри безпеки інформаційних технологій, які успішно пройшли його 60-годинний факультативний лекційний курс «Практичні аспекти створення безпечних мережевих інфраструктур».
Метою цих викладів було формування у студентів системного розуміння та практичних навичок проєктування, розгортання й адміністрування мережевих рішень з урахуванням сучасних стандартів кібербезпеки, а також практики використання сучасної англійської термінології в кібербезпеці. Під час курсу, зокрема, охоплено теми вступу та загроз у середовищі, планування та політики, криптографії, концепції мереж, безпечних мереж, контролю доступу, фаєрволів, укріплення хостів.
Слухачі курсу навчились усно та письмово пояснювати ключові концепції безпеки, пов’язані з ІТ-безпекою, щоб особа, далека від ІТ, могла легко їх зрозуміти, правильно послуговуватися термінологією та абревіатурами з ІТ-безпеки й уміти перекладати технічні статті англійською мовою, орієнтуватися в актуальних питаннях, пов’язаних із безпекою, вибираючи й розуміючи відповідні статті у періодичних виданнях, приймати розумні, обґрунтовані, вдумливі й точні рішення щодо ІТ-безпеки, вразливостей і правових питань.
Курс відбувався на добровільних засадах тричі на тиждень, у вільний від навчання час. Приємним сюрпризом стала висока активність третьо- і четвертокурсників.
У межах цієї ж програми «Візит-професор» студенти під час проходження курсу лекцій мали нагоду поспілкуватися з ученицею професора Бойла — Маріен Олсен. Вона працює в компанії PwC, що спеціалізується на аудиті, консалтингу та податкових послугах і розв’язує важливі завдання бізнесу, дбаючи про якість і підтримуючи довіру в суспільстві через надання професійних консультацій та рекомендацій клієнтам компанії. Гостя розповіла про свій кар’єрний шлях та про те, як їй вдається виховувати трьох синів, мати щасливий шлюб і водночас консультувати зацікавлених у питаннях кібербезпеки на найвищому професійному рівні.
Рендал Бойл також ініціював розмову з американським дипломатом Обрі Хуксом, у минулому — послом США в Кот-д’Івуарі, а ще перед тим у Конго. Обрі Хукс — бакалавр Університету Південної Кароліни, магістр економіки Мічиганського університету. Темою розмови стало обговорення війни росії проти України й того, як світ реагує на цю війну. Зокрема, йшлося про її інформаційну складову та вплив інформації про неї на суспільство.
Рендал Бойл здобув ступінь доктора філософії з інформаційних систем управління у 2003 році в Університеті штату Флорида. Сфера його наукових інтересів охоплює виявлення обману, витоків даних та інформаційну безпеку. Результати досліджень науковця опубліковані у провідних академічних виданнях, зокрема в Decision Support Systems, Journal of Management Information Systems та Journal of Computer Information Systems. Він також є автором кількох книг, серед яких — Using MIS, Experiencing MIS, Corporate Computer and Network Security, Applied Information Security та Applied Networking Labs. Його викладацька діяльність охоплює широкий спектр дисциплін, зокрема кібербезпеку, комп’ютерні мережі, аналіз і проєктування систем, системи підтримки прийняття рішень, вебсервери й основи інформаційних систем управління.



