Виробництво відновлюваної сировини для твердих видів палива чи виготовлення продукції промислового призначення актуальна не лише в Україні, а й у світі. Особливу увагу приділяють сировині, отриманій у результаті вирощування високопродуктивних багаторічних рослин, що гарантовано дають біомасу відповідної якості. Однією із таких рослин є Miscanthus giganteus.
Міскантус може рости на одному місці двадцять і більше років. Рослина невибаглива. Біомасу Міскантусу використовують для виробництва біопалива, целюлози, паперу, будівельних матеріалів. Коренева система цієї багаторічної рослини разом із вологою і поживними речовинами здатна поглинати важкі метали з ґрунту.
Науковці кафедри фізичної, аналітичної та загальної хімії Національного університету Львівська політехніка спільно з колегами із Національного університету біоресурсів і природокористування України, університету Яна Євангеліста Пуркінє з Чехії, Канзаського університету в США та Інституту біології і біотехнології рослин (Казахстан) у рамках проєкту НАТО G4687 працюють над створенням нової біотехнології отримання біомаси для подальшого її використання як відновлюваної сировини для виробництва матеріалів промислового призначення, біопалива, а також відновлення ґрунтів, які забруднені внаслідок військової діяльності.
За кошти проєкту на кафедрі фізичної, аналітичної та загальної хімії Львівської політехніки обладнано науково-дослідну лабораторію, в якій молоді науковці Віталій Стаднік та Мартин Созанський проводять аналітичні вимірювання концентрацій забруднювачів у ґрунтах та біомасі.
Важливість робіт, які провадять на кафедрі фізичної, аналітичної та загальної хімії в рамках проєкту НАТО G4687 «Нові фітотехнології для очищення земель, забруднених в результаті військової діяльності», висвітлено у репортажі телеканалу 24, де, починаючи з 10-ї хвилини і до кінця запису (19:05), обґрунтовано її актуальність і практичну значимість як для України, так і для всього світу.