Центр інноваційних освітніх технологій спільно з ЛОДА розпочав реалізацію проєкту «Moodle – це про100!» у ЗЗСО Львівщини

За матеріалами порталу «Освіта Львівщини»
Заставка заходу

Упродовж 2021 року триватиме реалізація проєкту «Moоdle – це про100», що покликаний сформувати у закладах освіти єдине електронне середовище. Проєкт презентували представникам відділів освіти під час Zoom-наради у департаменті освіти і науки Львівської ОДА.

Проєкт покликаний убезпечити школи від зовнішніх факторів, налагодити користування власним електронним простором та не залежати фінансово від корпорацій, що частково адаптували свої платформи під дистанційне навчання.

– Уже більше року ми працюємо в умовах, що негативно позначаються на навчальному процесі. Процес треба змінювати, підлаштовуючись під виклики часу. Дистанційне навчання у тому вигляді, що є зараз, не завжди ефективне та якісне. Перед нами стоїть виклик забезпечити достойний рівень освіти, незважаючи на пандемію. Це тривалі тенденції, і нам варто розраховувати, що вони вже не повернуть нас до формату освіти п’ятирічної чи десятирічної давності, – наголосила директор Центру інноваційних освітніх технологій Навчально-наукового інституту права, психології та інноваційної освіти Львівської політехніки Маргарита Носкова.

Відтак, за словами директора Центру інноваційних освітніх технологій, вибір зупинився на платформі Moоdle, позаяк всі попередні платформи – це проміжна ланка між надавачем послуг і споживачем, а на теренах України платформ, які би були спеціально створені для дистанційного навчання не використовують.

Відбір шкіл, готових до впровадження пілотного проєкту, триватиме до кінця місяця. Адміністрація школи та педагоги мають бути зацікавлені в участі у проєкті, адже для них організують спеціальне навчання, яке триватиме впродовж червня-жовтня. Його розіб’ють на три напрями: навчання для адміністраторів платформи з числа технічних координаторів, до другої групи увійдуть керівники закладів, аби вони вміли працювати із платформою та організовувати процес, третій напрям – це навчання самих педагогів, які будуть наповнювати курси, автоматизовувати процеси тощо.

Після успішного впровадження платформи в охочих школах проєкт масштабуватимуть на всю область.

Докладніше – на порталі «Освіта Львівщини».