19 березня працівники кафедри менеджменту і міжнародного підприємництва Інституту економіки і менеджменту Львівської політехніки долучились до круглого столу «Пошук цифрових рішень для задоволення потреби соціалізації осіб з порушенням слуху в Україні», організаторами якого були Львівська спеціальна школа Марії Покрови (державний заклад освіти для дітей з порушеннями слуху) та громадська організація «Говори» (розробляє цифрові технології для покращення життя людей). Участь у зустрічі взяли також вчителі, які працюють з дітками з цієї школи, представники громадської організації та сурдоперекладачі.
Під час заходу учасники обговорили такі питання:
- Технології заради добра: зріз наявних цифрових технологій у середовищі осіб з порушенням слуху (в побуті, в освіті, в соціумі).
- Інклюзія в освіті: діти з порушенням слуху. Освітній шлях дитини сьогодні. Проблематика, яка існує на освітньому шляху.
- Цифровий інструмент для осіб з порушенням слуху: аналог у світі/ідея, як виглядає та працює відповідний функціонал. Як розробити цифрові рішення, що усувають конкретні проблеми, адаптувати їх у навчальне середовище та поширити у суспільстві.
Зокрема, професори кафедри ММП Вікторія Харчук та Роман Шуляр презентували поточні результати проєкту AFID Erasmus+ CBHE, одним із завдань якого є розробка інструментарію підтримання інклюзивного освітнього процесу у закладах вищої освіти. Зокрема, присутнім було презентовано Мультиінституційний інклюзивний віртуальний освітній кампус (MIIVC), який є комплексом навчальний дисциплін, наповнення та викладання яких відбувається із врахуванням сучасного міжнародного досвіду впровадження інклюзивних онлайн-курсів з використанням цифрових інструментів. Зазначений кампус має на меті якомога ширше врахувати потреби осіб з різноманітними здібностями та запропонувати цікаве й сучасне освітнє середовище.
Щиро дякуємо організаторам за запрошення, раді будемо продовжити співпрацю!