Політехніки провели онлайн Winter Euroschool ‘European best practices: energy, digital and environmental dimensions’

Кафедра політології та міжнародних відносин Львівської політехніки
Скріншот з онлайн-школи

Упродовж 11–20 лютого 2025 року в межах проєкту «Європейські студії для технічних спеціальностей у Національному університеті «Львівська політехніка» (EUSTS) за підтримки Програми Erasmus+ напряму Жан Моне з метою популяризації знань про ЄС та євроінтеграційний процес України в режимі онлайн відбулася Winter Euroschool ‘European best practices: energy, digital and environmental dimensions’.

Тематика зимової єврошколи стосувалася актуальних питань функціонування ЄС та європейської інтеграції України. Під час чотириденного заходу учасники обговорили основи функціонування та правову систему Європейського Союзу, його інституції і цінності, ключові засади енергетичної та екологічної політик, тренди цифрової трансформації, співробітництво й партнерство між Україною та ЄС.

Онлайн-захід зібрав 68 учасників, зокрема учнів, студентів, аспірантів, викладачів, наукових співробітників, менеджерів різних рівнів. Особливе захоплення викликала широка територіальна репрезентативність учасників: це не лише Львів та Львівщина, але й Київ, Дніпро, Вінниця, Харків, Полтава, Глухів (Сумська область), Ніжин (Чернігівська область) та інші міста України.

Захід розпочався з вітального слова керівниці проєкту EUSTS професорки Ярини Турчин, а його ключовими спікерами стали Петро Байковський, Богдан Веселовський, Євгеній Ткаченко, Іван Кульчицький, Наталія Піпченко, Ольга Мелень-Забрамна, Анна Осмоловська, Анастасія Дорошенко, Оксана Миляник, Марія Лопушанська, Оксана Горпинюк, Петро Сухорольський, Анастасія Шкіль, які порушували у спілкуванні зі слухачами актуальні питання як функціонування ЄС, так і особливостей співробітництва України з цією організацією.

Цінно та надзвичайно приємно, що цьогоріч до єврошколи долучився колега з Варшавського Університету (Республіка Польща) Вадим Желтовський – доктор політичних наук, голова Варшавського відділення Польського товариства європейських студій, експерт групи радників голови Комітету Європейського Союзу Сейму Республіки Польща, який поділився інформацією про польську молодь, форми її участі в ініціативах ЄС.

У межах єврошколи було проведено низку лекцій-дискусій, а саме:

  • «ЄС як актор міжнародних відносин»;
  • «Молодь у Європейському Союзі: форми залучення та участі в ініціативах ЄС»;
  • «Перспективи розвитку сфери паковання в євроінтеграційному процесі України»
  • «Поводження з відходами на рівні ЄС: виклики та кращі практики для України»;
  • «Правова та інституційна системи ЄС: просто про основне»;
  • «Кращі практики енергоефективного проєктування та модернізації: досвід ЄС та України»;
  • «Захист прав людини в умовах збройної агресії росії проти України: на прикладі ЄСПЛ»;
  • «Цифрова дипломатія ЄС:особливості та перспективи реалізації»;
  • «Правові основи інформаційної безпеки України в умовах євроінтеграції»;
  • «Європейські практики як ідеї для розбудови української STEM-освіти»;
  • «Захист персональних даних в ЄС»;
  • «Що треба знати і вміти для успіху у програмах ЄС?»;
  • «Роль молоді у творенні сучасної європейської політики України»;
  • «Порядок денний відносин ЄС – Україна»;
  • «Чому розширення ЄС – це складно? (Особливості майбутніх переговорів про вступ України в ЄС)»;
  • «Публічна дипломатія ЄС: кращі практики для України»;
  • «Ключові пріоритети молодіжної політики ЄС та виклики для України в умовах повномасштабного збройного вторгнення росії».

Зимова єврошкола супроводжувалася щоденними інтерактивами від модератора заходу – заступника директора Інституту гуманітарних та соціальних наук Олега Цебенка. Також своїми досвідом і знаннями про можливості ЄС для молоді, міжнародні обміни, ініціативу ЄС «Посли європейської молоді», роль молоді у творенні європейської політики України, молодіжну політику ЄС поділилися студенти-міжнародники, випускники проєктів Еразмус+, практики, амбасадори європейської молоді Анастасія Одноволик, Дарія Бурій, Дарія Панова та Богдан Мірінчик.

Важливо, що Winter Euroschool ‘European best practices: energy, digital and environmental dimensions’ стала майданчиком для комунікації та обміну досвідом учнів, студентів, аспірантів, викладачів, наукових співробітників, менеджерів різних рівнів. Усі учасники зимової школи отримають сертифікати участі обсягом 16 годин.

Команда проєкту EUSTS щиро вдячна усім за активну участь й запрошує долучатись до наступних, не менш корисних івентів.

З докладнішою інформацією про EUSTS можна ознайомитися на сайті проєкту в межах Порталу Львівської політехніки.

Програма заходів Програма заходів Програма заходів Програма заходів Скріншот з онлайн-школи Скріншот з онлайн-школи Скріншот з онлайн-школи Скріншот з онлайн-школи Скріншот з онлайн-школи Скріншот з онлайн-школи Скріншот з онлайн-школи Скріншот з онлайн-школи Скріншот з онлайн-школи м Скріншот з онлайн-школи Скріншот з онлайн-школи Скріншот з онлайн-школи Скріншот з онлайн-школи Скріншот з онлайн-школи