Політехніки презентували міжнародній науковій спільноті свої напрацювання у сфері адиктології

Кафедра соціології та соціальної роботи Львівської політехніки
Фото з конференції

Представники академічної спільноти Національного університету «Львівська політехніка» взяли участь у науково-практичній конференції з міжнародною участю «Адиктологія в Україні. Неухильні виклики». Науковий захід було організовано з ініціативи Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

Групу науковців і практиків Львівської політехніки з питань адиктології очолював проректор з науково-педагогічної роботи і соціального розвитку Роман Корж. Наш університет на конференції також представили завідувачка кафедри соціології та соціальної роботи Інституту гуманітарних та соціальних наук Лілія Клос, професорка кафедри СР Лариса Климанська (у форматі онлайн з Австралії), старша викладачка кафедри Галина Герасим, провідний фахівець Міжнародного центру професійного партнерства «Інтеграція» Станіслав Рачкевич.

Конференція проходила під патронатом Міністерства охорони здоров’я України, а безпосередніми організаторами були кафедра психіатрії та дитячої психіатрії, психотерапії та клінічної психології факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, а також Український інститут психотерапії узалежнень.

У вітальному слові доктор технічних наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи і соціального розвитку Львівської політехніки Роман Корж підтвердив готовність Університету протистояти викликам, пов’язаним із поширенням узалежнень в студентському середовищі, ознайомив учасників конференції з концепцією інклюзивного, здорового університету як складовою «Стратегії розвитку «Львівська політехніка – 2025». Проректор також наголосив на важливості міжнародної і міжгалузевої співпраці в питанні подолання адикцій в академічному середовищі, громадах, українському суспільстві.

Доктор педагогічних наук, доцент, завідувачка кафедри соціології та соціальної роботи Лілія Клос презентувала колективний доробок, і у спільній з проректором Романом Коржем та провідним фахівцем МЦПП «Інтеграція» Станіславом Рачкевичем доповіді поділилася з учасниками конференції здобутками науково-педагогічних працівників кафедри СР та Університету у царині протидії поширенню і розвитку залежностей у Львівській політехніці. Доповідачка проілюструвала, як на кафедрі СР, в Інституті гуманітарних та соціальних наук, в роботі МЦПП «Інтеграція», у Службі доступності до потреб вищої освіти, у Центрі ветеранського розвитку Львівської політехніки, Соціальній порадні студмістечка відбувається інтеграція науки і практики задля розв’язання проблеми узалежнень. У цьому контексті Лілія Клос наголосила на важливості наукової діяльності викладачів і дослідницької активності студентів, практичній підготовці майбутніх соціальних працівників до роботи із проблемою залежності від психоактивних речовин та поведінкових залежностей.

Доповідачка ознайомила учасників конференції з попередніми, узагальненими результатами моніторингу вживання тютюнових виробів і психоактивних речовин та ризикованої поведінки серед студентів Львівської політехніки. Лілія Клос, яка сама є випускницею Львівського медінституту (тепер медичного університету), оприлюднила ініціативу Львівської політехніки – об’єднати зусилля представників академічних спільнот різних ЗВО – медичного, технічного, військового та інших спрямувань – і фахівців різних галузей знань та спеціальностей у процесі розроблення спільної стратегії/політики подолання проблеми узалежнень у молодіжному середовищі.

Доктор політичних наук, професорка кафедри соціології та соціальної роботи Лариса Климанська і старша викладачка кафедри СР Галина Герасим виступили перед учасниками конференції з доповідю на тему «Примусова тверезість та практики вживання алкоголю в українській реальності війни: аналіз кейс-стаді». Дослідниці й практики подолання проблеми узалежнень від алкоголю розкрили питання ставлення до заборони вживання алкоголю на початку повномасштабного вторгнення росії в Україну та подали якісний аналіз інтерв’ю щодо проблеми доступності алкоголю під час воєнного стану із представниками 4 різних спільнот: влади; військових; тих, хто продає алкоголь; представниками тих професій, які надають соціально- психологічну підтримку. Рекомендації, які виробили експерти, стали предметом подальшого наукового дослідження та формулювання пропозицій для розробки закону і впровадження відповідних програм.

Презентовані міжнародній міжпрофесійній спільноті напрацювання науковців Національного університету «Львівська політехніка» продемонстрували практичну зануреність в сферу адиктології і стали ще одним важливим і своєчасним підтвердженням намірів нашого вишу щодо реалізації концепції здорового інклюзивного університету у Львівській політехніці.

Фото з конференції Фото з конференції Фото з конференції