Політехніки Львова та Бидгоща провели Міжнародну конференцію «Проблеми динаміки та міцності інженерних конструкцій»

Кафедра опору матеріалів та будівельної механіки Львівської політехніки
Заставка до матеріалу

18–19 червня 2024 року відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми динаміки та міцності інженерних конструкцій». У заході, який пройшов у дистанційній формі на платформі Zoom, взяли участь представники закладів вищої освіти, наукових установ, компаній України та Польщі.

Вітальне слово виголосили співголови наукового комітету: dr hab. inż Maciej Dutkiewicz, prof. PBŚ, Wydział Budownictwa, Architektury i Іnżynierii Środowiska, Politechnika Bydgoska, та завідувач кафедри опору матеріалів та будівельної механіки Інституту будівництва та інженерних систем Національного університету «Львівська політехніка», д-р техн. наук, професор Євген Харченко. У своїх виступах вони зазначили, що в цей нестабільний час проведення такої конференції дасть змогу обмінятися досвідом і знаннями, покращити підготовку фахівців у цій галузі, вивчити нові конструкції, матеріали, технології та інноваційні рішення.

Перше пленарне засідання «Наука і освіта в університетах України та Польщі» проводив dr hab. inż Maciej Dutkiewicz, prof. PBŚ. Було заслухано ознайомчі доповіді:

• «Національний університет «Львівська політехніка»: історія та сучасність / Lviv Polytechnic National University: history and modernity» (доповідачка – Ольга Чепіль, канд. техн. наук, старший дослідник, доцентка кафедри опору матеріалів та будівельної механіки Львівської політехніки;
  • Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich: Historia, teraźniejszość i przyszłość (доповідач – dr hab. inż Maciej Dutkiewicz, prof. PBŚ, Dziekan Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, kierownik Katedry Konstrukcji Budowlanych i Mechaniki).

Друге пленарне засідання «Динаміка та міцність інженерних конструкцій» проходило під керівництвом професора Євгена Харченка, д-ра техн. наук, завідувача кафедри опору матеріалів та будівельної механіки Львівської політехніки. Серед заслуханих доповідей варто відзначити такі:

• «Вплив нестаціонарних навантажень на втомну міцність елементів бурової установки» (Євген Харченко, Андрій Біловус, Національний університет «Львівська політехніка»);
  • «Підхід до створення континуального вібраційного технологічного обладнання без пружинних елементів» (Олексій Ланець, Ірина Деревенько, Львівська політехніка);
  • «Modelowanie rozkładu ciśnień na budynku podczas działania tornada / Modeling of pressure distribution on building during the tornado» (Tomasz Lamparski, Maciej Dutkiewicz, Politechnika Bydgoska);
  • «Граничноелементне моделювання викривленого циліндричного волокна у пружному просторі за його однорідного деформування на безмежності» (Богдан Стасюк, Львівська політехніка);
  • Technologia CLT i tradycyjna z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju / CLT and traditional technology in sustainable development (Maciej Dutkiewicz, Paweł Nowak, Politechnika Bydgoska);
  • «Уніфікована модель оцінки втомної довговічності тіл з концентраторами напружень» (Володимир Віра, Львівська політехніка);
  • Structural investigation of IEA Wind 15-MW wind turbine exposed to Kahramanmaraş Pazarcık earthquake (Maciej Dutkiewicz, Ahmet Yildirim, Yunus Emre Kebeli, Politechnika Bydgoska);
  • «Математичне моделювання просторових коливань силового агрегату транспортного засобу» (Володимир Палюх, Євген Харченко, Львівська політехніка).

Під час третього пленарного засідання «Механічні властивості та міцність будівельних матеріалів і конструкцій» було заслухано такі цікаві доповіді:

• «Механічні властивості та міцність наномодифікованого високоякісного бетону» (Мирослав Саницький, Тетяна Кропивницька, Богдан Русин, Національний університет «Львівська політехніка»);
  • «Нові екологічні підходи використання водню в будівництві» (Олег Голіян, Оксана Гембара, Львівська політехніка);
  • Cyfrowa analiza obrazu w badaniach wytrzymałości w eko kompozytach cementowych (Daria Jasińska, Maciej Dutkiewicz, Politechnika Bydgoska);
  • Mechanical properties of RCC pavement applied with various compaction Energy (Maciej Dutkiewicz, Ahmet Yildirim, Przemysław Stałowski, Politechnika Bydgoska);
  • «Випробування ребристої плити із PLA пластику, виготовленої методом 3D-друку» (Богдан Демчина, Леонід Вознюк, Михайло Сурмай, Тарас Осадчук, Львівська політехніка).

Із заключним словом виступили співголови наукового комітету: dr hab. inż Maciej Dutkiewicz, prof. PBŚ, Wydział Budownictwa, Architektury i Іnżynierii Środowiska, Politechnika Bydgoska, завідувач кафедри опору матеріалів та будівельної механіки Національного університету «Львівська політехніка», д-р техн. наук, професор Євген Харченко та співголова організаційного комітету, професорка кафедри ОМБМ Львівської політехніки, д-р техн. наук, професор Оксана Гембара. Вони подякували всім присутнім за участь і дискусію, побажали творчих успіхів, здоров’я та наснаги.

Афіша конференції Скріншот з онлайн-конференції Скріншот з онлайн-конференції Скріншот з онлайн-конференції Скріншот з онлайн-конференції Скріншот з онлайн-конференції