Львівська політехніка – у п’ятірці українських вишів, які готують найбільше фахівців у сфері ІТ

За матеріалами порталу Zaxid.net
рейтинг

У 2017 році українська IT-галузь експортувала послуг на загальну суму приблизно 3,6 мільярда доларів США, що на 0,6 мільярда більше, ніж у минулому році. Прогнозують також, що у 2018 році експорт послуг українськими ІТ-компаніями зросте до 4,5 мільярда доларів. А до 2025 року з такими темпами галузь зросте майже вдвічі – приблизно до 8,4 мільярда доларів на рік.

За оцінками асоціації «ІТ України», серед обов’язкових умов росту галузі – стабільність податкової політики, відсутність нових регуляторних бар’єрів, розвиток IT-освіти та активне просування бренду України на міжнародному ринку.

Загалом у галузі, за даними асоціації, зараз зайнято близько 116 тисяч висококваліфікованих спеціалістів, а їхній середній вік – 30 років. Майже три чверті з них – чоловіки. Заробляють IT-фахівці в середньому 1,6 тисяч доларів щомісячно.

Також асоціація назвала українські університети, які готують найбільше кваліфікованих кадрів для галузі ІТ. Ось п’ятірка вишів, які готують найбільше «айтішників»:

1. Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
  2. Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара
  3. Київський національний університет імені Тараса Шевченка
  4. Харківський національний університет радіоелектроніки
  5. Національний університет «Львівська політехніка»