Політехніка розпочала співпрацю з ТОВ «Склоресурс» – компанією з виробництва скла за європейськими стандартами

Олена Лукачук, R&D-центр Львівської політехніки
Фото з підписання меморандуму

Цими днями між Національним університетом «Львівська політехніка» та українською компанією «Склоресурс», яка спеціалізується на виробництві й обробці скляної продукції, було підписано меморандум про співпрацю. Відтепер львівські політехніки зможуть надавати фахові консультації співробітникам компанії та сприяти ефективному впровадженню інноваційних технологій на виробництві.

Передумовою до співпраці стала участь працівників ТОВ «Склоресурс» у конференції «Системи вогнестійкого скла у протипожежному захисті будівель» у листопаді 2023 року. В той час компанія зосередила увагу на дослідженні сучасних стандартів протипожежних світлопрозорих конструкцій, розглядаючи практичні аспекти їхнього виробництва. Завдяки впровадженню новітніх технологій «Склоресурс» зможе ефективно відповідати на виклики війни – від створення надійного фасадного скла та склопакетів для захисту будівель до розробки безпечного скла. Це стало поштовхом до пошуку українських інноваторів для підтримки вітчизняних розробок і забезпечення додаткового рівня безпеки для українців та критичної інфраструктури.

У квітні 2024 року на офіційному сайті Університету було опубліковано науково-популярну статтю «У Львівській політехніці розробили технологію виготовлення гідрогелевої композиції для вогнетривких склопакетів». Вона підштовхнула «Склоресурс» звернутися до розробника технології, професора кафедри органічної хімії Інституту хімії та хімічних технологій Сергія Варваренка для отримання додаткової інформації. Львівські політехніки розпочали роботу над цією розробкою в рамках реалізації проєкту «Розробка гідрогелевої композиції для вогнетривких склопакетів та технології її виготовлення», який отримав фінансову підтримку Національного фонду досліджень України.

Після попередніх обговорень наступним кроком стала особиста зустріч, під час якої генеральний директор компанії «Склоресурс» Олександр Кірічук і технічний директор Роман Яроцький поділилися з представниками Львівської політехніки 17-річним досвідом в галузі архітектурного та інтер’єрного скління. Також розповіли про особливості використання сучасних технологій на вітчизняному виробництві в умовах війни, що дають змогу створювати продукцію, яка відповідає усім міжнародним стандартам якості.

Підприємство керується принципами корпоративної філософії Toyota Motor Corporation, впроваджуючи їх у свою діяльність.

«Чимало з того, що у своїй роботі використовує «Тойота», можна впроваджувати у вітчизняних компаніях. Наприклад, принципи взаємодії з працівниками, які сприятимуть формуванню здорової атмосфери та загальної націленості на результат. Потрібно прислухатися до вмотивованих прохань співробітників і виконувати їх, а також аналізувати всі міркування колективу. Керівник має розуміти, чого бракує для більш продуктивної та комфортної роботи, і впроваджувати відповідні заходи. Не менш важливо, згідно з філософією «Тойота», виховувати правильні звички у кожного працівника. Зробити це можливо навчанням, мотивуванням та тренуванням. Якщо ви поспілкуєтеся з будь-яким працівником заводів «Тойота», напевне звернете увагу на те, що вони мають дещо вищу мету, ніж отримання зарплатні. Працівники мають бути зацікавлені у розвитку компанії, оптимізації роботи. Вони мають думати як про споживачів, так і про суспільство в цілому. Мені здається, цього мають прагнути абсолютно всі компанії, незалежно від виду діяльності. Це – лише деякі принципи, впровадження яких допомогло Toyota стати однією з найбільших компаній світу. Як правило, реалізувати кожен із них – не надто складно. Головне – послідовність, системність та віра в ідею, що ми і робимо на прикладі своєї компанії», – наголосив Олександр Кірічук, власник ТОВ «Склоресурс».

На думку технічного директора ТОВ «Склоресурс» Романа Яроцького, корпоративна філософія, впроваджена на заводах Toyota, може бути успішно застосована і в українських реаліях. Він пропонує почати з основ – упорядкувати робочі місця так, щоб у кожної речі було своє місце, і цей підхід має бути втілений на всіх рівнях компанії – від рядового працівника до генерального директора.

ТОВ «Склоресурс» – це одна з небагатьох вітчизняних компаній, яка працює в Україні в умовах війни і не згортає, а навпаки – розширює свої виробничі потужності. Регулярні замовлення і постійне впровадження інноваційних рішень рухають компанію вперед, навіть в умовах блекаутів і стабільної невизначеності. Керівництво й технічні фахівці регулярно відстежують новітні розробки українських інноваторів, плануючи інтегрувати їх у виробничий процес для розширення асортименту й підвищення інвестиційної привабливості продукції.

Після зустрічей і переговорів між представниками академічної спільноти й бізнесу професора Сергія Варваренка запросили до міста Дубно, в офіс компанії «Склоресурс», для обговорення умов співпраці та ознайомлення з виробничими можливостями компанії.

«Найбільше, що мене вразило на цьому підприємстві, що тут усе працює злагоджено, усі виробничі процеси автоматизовано, дотримано всіх чинних стандартів. Зустріч пройшла у форматі жвавого діалогу. Ми обговорили технологію виготовлення вогнетривких склопакетів, переваги й недоліки використання нашої гідрогелевої композиції, погодили різні формати взаємодії. І, що важливо для обох сторін, завжди є на зв’язку. Маю надію, що така модель принесе свої плоди, і ми продовжимо співпрацю вже у комерційній площині», – підсумував свій візит у ТОВ «Склоресурс» професор Сергій Варваренко.

Результатом візиту стало підписання меморандуму, що передбачає:

  • сприяння у здійсненні незалежних експертиз та випробувань товарів і послуг залежно від поставленої мети, проведення яких потребує застосування спеціальних знань, навичок та умінь, а також використання певної матеріально-технічної бази;
  • взаємні візити, ділові зустрічі представників сторін з метою ознайомлення та вивчення досвіду роботи;
  • популяризацію діяльності, фахове консультування, участь у спільних проєктах тощо.

Співпраця з українськими лідерами виробництва скла та обладнання і їх зацікавлення інноваційними розробками львівських політехніків без сумніву сприятимуть комерціалізації пропонованої технології виготовлення унікальної гідрогелевої композиції для вогнетривких склопакетів і пришвидшать відбудову України після завершення війни. У таких складних умовах бізнес та інноватори об’єднують свої зусилля і спільно працюють над підтримкою українського виробника задля Перемоги та загального добробуту кожного українця.

Фото з підписання меморандуму Фото з підписання меморандуму