Навесні 2020 року, коли розпочався карантин, усі заклади освіти перейшли на дистанційне навчання. Львівська політехніка також не стала винятком.
Студенти Львівської політехніки розповіли про своє ставлення до дистанційного навчання. Зокрема, який вид навчання їм більше підходить, які труднощі виникли, чи бракує зустрічей з одногрупниками та чи вплинуло дистанційне навчання на оцінки?
«Часом дуже важко змусити себе сконцентруватися на лекції, лежачи в ліжку в піжамі»
Студентка третього курсу Інституту економіки і менеджменту Люда Дмитрущак уже цілком звикла до дистанційного навчання.
«Не можу собі уявити, як це знову повернутися в стіни рідного університету і спілкуватися зі всіма наяву!», – каже дівчина.
Під час онлайн навчання їй стало набагато простіше відвідувати пари, адже для цього студентці достатньо просто увійти в Zoom або ж у Teams, а викладачі почали чіткіше формувати свої вимоги та завдання, що суттєво полегшило навчальний процес.
«Проте такий вид здобування знань несе важкий удар на мій моральний стан, а також постійна прив’язаність до одного місця та робота за комп’ютером негативно впливають на моє здоров’я (зокрема зір). Перші ж труднощі, які з’явилися у мене, виникли під час дистанційного навчання – це проблеми з налагодженням зв’язку із викладачами старшого покоління. Адже вони не звикли до такого методу подання матеріалу, а тим більше до сучасних технологій», – поскаржилась дівчина.
Також, за словами студентки, не раз виникав дискомфорт через не найкраще функціонування інтернету та електропостачання.
«Сприймати новий матеріал мені легко, проте інколи дуже важко змусити себе сконцентруватися на лекції, лежачи в ліжку в піжамі з чашкою чаю», – зізналася Людмила.
Цікаво, що оцінки студентки стали кращі під час дистанційного навчання, через те, що графік пар для неї став зручніший, дівчина змогла більше часу приділити навчанню.
«Мені більше подобається офлайн навчання»
На думку студента четвертого курсу Інституту телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки Тараса Когута, краща форма навчання є саме очна.
«На дистанційному навчанні, мені особисто дуже важко знайти мотивацію, щоб сісти та почати вивчати новий матеріал, бо вдома немає тієї атмосфери, яка була під час звичного навчання», – поділився Тарас.
Незважаючи на відсутність мотивації, навчатися хлопцеві стало легше, бо з’явилося більше вільного часу. Він не витрачає зайві години, щоб доїхати до університету, а потім додому.
Також студенту дуже бракує живого спілкування з одногрупниками.
«У нас досить комунікабельна група, четвертий курс, тому хотілося б більше часу бути з ними», – додав хлопець.
Тарас сподівається, що цього семестру студенти зможуть хоча б частково навчатися знову в аудиторіях університету.
На оцінки студента дистанційне навчання ніяк не вплинуло. Також він вважає, що зможе дуже швидко адаптуватися знову до очних занять, адже прагне якнайшвидше до них повернутися.
«Спочатку було незвично сприймати новий матеріал»
Студентці третього курсу Інституту права, психології та інноваційної освіти Олі Одинак зручно відвідувати пари онлайн.
«Якщо б я обирала вид навчання, то це точно було б дистанційне. Тому що я зараз паралельно працюю на роботі, мені набагато легше все це поєднувати з онлайн навчанням», – поділилася думками студентка.
Навчатися дівчині стало набагато легше, адже в будь-який момент можна здати матеріал, якщо вона не встигла це зробити раніше.
«Спочатку було незвично сприймати новий матеріал, адже це була зовсім невідома мені форма навчання. Найбільшою проблемою під час дистанційного навчання стали перепади інтернету, через які інколи просто неможливо було доєднатися до пари», – розповіла студентка.
Олі також бракує живого спілкування з одногрупниками.
«За час очного навчання я знайшла чотири подруги, з якими ми тісно спілкуємось і досі, тому я дуже сумую за парами та перервами, де ми були разом», – каже дівчина.
Підсумовуючи, варто відзначити, що більшість студентів уже звикла до дистанційного навчання. У них з’явилося більше вільного часу, змінився графік та режим. Кожен студент по-різному ставиться до такого методу навчання, вбачаючи як свої плюси, так і мінуси.
Нагадаємо, що вже від 29 березня 2021 року і до завершення семестру навчання відбуватиметься у змішаному форматі.