Підсумки Всеукраїнської науково-практичної конференції «Інтеграційні процеси у галузі землеустрою та геодезії»

Кафедра кадастру територій Львівської політехніки
Фото з конференції

Кафедра кадастру територій Інституту геодезії Національного університету «Львівська політехніка» 16 грудня 2021 року успішно провела Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Інтеграційні процеси у галузі землеустрою та геодезії: проблеми, досягнення, перспективи» у змішаному форматі (офлайн і онлайн), де взяли участь як науковці, так і практики з виробництва.

Такі тематичні конференції є одним із найважливіших майданчиків для обговорення проблем у сфері землеустрою і топографо-геодезичної діяльності. Результати такої конференції є вагомим поштовхом до вдосконалення системи управління земельними ресурсами й започаткування проведення щорічної конференції з актуальних питань у галузі геодезії та землеустрою. Конференцію проведено спільно із Громадською організацією «Всеукраїнська спілка сертифікованих інженерів-землевпорядників» та за підтримки Держгеокадастру України.

Відкриття конференції розпочалося з вітального слова голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Миколи Сольського.

Загалом у конференції взяли участь понад 100 учасників – представників університетів та науково-дослідних установ з усієї України, серед них:

• Ксенія Дружиніна – директор Департаменту забезпечення діяльності служби;
  • Андрій Галайда – директор Департаменту розвитку та стандартизації Національної інфраструктури геопросторових даних;
  • Ольга Лахматова – начальник Управління сертифікації та нагляду у сфері землеустрою;
  • Людмила Чмутова – начальник відділу державного нагляду у сфері землеустрою Управління сертифікації та нагляду у сфері землеустрою;
  • Людмила Назаренко – заступник начальника відділу державного нагляду у сфері землеустрою Управління сертифікації та нагляду у сфері землеустрою;
  • Микола Трегуб – проректор з науково-педагогічної, навчально-виховної роботи та перспективного розвитку НТУ «Дніпровська політехніка»;
  • Анжеліка Батракова – проректор з науково-педагогічної роботи Харківського національного автомобільно-дорожнього університету;
  • Ольга Петраковська – завідувач кафедри землеустрою та кадастру Київського національного університету будівництва i архітектури;
  • Наталія Стойко – декан факультету землевпорядкування та туризму Львівського національного аграрного університету;
  • Наталія Дудяк – завідувач кафедри кафедра землеустрою, геодезії та кадастру Херсонського державного аграрно-економічного університету;
  • Владислав Рябчій – завідувач кафедри геодезії Національного технічного університету «Дніпровська політехніка»;
  • Павло Колодій – завідувач кафедри геодезії і геоінформатики Львівського національного аграрного університету;
  • Євген Дорожко – завідувач кафедри проєктування доріг, геодезії і землеустрою Харківського національного автомобільно-дорожнього університету;
  • Сергій Нестеренко– завідувач кафедри земельного адміністрування та геоінформаційних систем Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова.

Також учасниками були представники науковців із таких університетів:

• Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського
  • Національний університет біоресурсів і природокористування України
  • Державний біотехнологічний університет, м. Харків
  • Ужгородський національний університет
  • Миколаївський національний аграрний університет
  • Чорноморський національний університет імені Петра Могили, м. Миколаїв
  • Чернівецький науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України

Слід відзначити доповідь Ольги Лахматової, присвячену змінам у сфері земельних відносин. Дуже актуальною була також доповідь Андрія Галайди, присвячена найсучаснішому питанню щодо Національної інфраструктури геопросторових даних та цифровізації сфери топографо-геодезичної і картографічної діяльності в Україні. Неабиякий інтерес учасників викликала доповідь професора Миколи Трегуба про трансформацію ролі саморегулівних організацій у сфері землеустрою. Із важливою темою у сфері освіти виступила професор Ольга Петраковська, яка зазначила у доповіді сучасні вимоги до землевпорядної та геодезичної освіти. Із питанням актуальності оцінки нерухомості виступив професор Юрій Губар. Практичну доповідь про геоінформаційні системи управління земельними ресурсами в територіальних громадах представили Володимир Янчук та Михайло Донченко.

Варто також звернути увагу, що в основу багатьох презентованих робіт була покладена ідея дерегуляції в земельному законодавстві, що спричинило низку змін у сфері землевпорядкування та геодезичній діяльності.

Треба відзначити, що такий формат зустрічей дає змогу науковцям краще зрозуміти потреби стейкхолдерів, щоб забезпечити кращу підготовку майбутніх фахівців із геодезії та землеустрою, а практикуючим фахівцям надає можливість обмінюватися досвідом, новими напрацюваннями, досягненнями, відкриттями, а також ознайомлюватись із сучасною думкою науковців. Таке поєднання підкреслює високі людські якості фахівців, їхній досвід, знання, професіоналізм і бажання змін на краще, а також всебічний розвиток сфери землевпорядкування та геодезії.

Кафедра кадастру висловлює подяку голові громадської організації «Всеукраїнська спілка сертифікованих інженерів-землевпорядників» Олександру Моцуну за підтримку та креативні ідеї.

Організаційний комітет висловлює щиру подяку учасникам конференції та всім, хто був причетний до її підготовки та проведення! Сподіваємось на плідну співпрацю в майбутньому!

Приєднані файли