Підбито підсумки викладання курсу «Економіка сталого розвитку в умовах діджиталізації» у рамках проєкту SUSTAIN

Кафедра економіки підприємства та інвестицій Львівської політехніки
Фото із заходу

30 січня 2024 року відбулося підбиття підсумків викладання навчального курсу «Економіка сталого розвитку в умовах діджиталізації: досвід ЄС». Захід здійснено в межах реалізації проєкту «Сталий розвиток на засадах цифрової економіки в парадигмі освіти України: імплементація досвіду ЄС» (Sustainable Development via Digital Economics as Ukrainian Education Paradigm: EU Experience Implementation) за програмою ЄС Еразмус+ напряму «Академічна мобільність / Розвиток потенціалу вищої освіти / Розбудова потенціалу у сфері професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти / Жан Моне».

Викладання навчального курсу «Економіка сталого розвитку в умовах діджиталізації: досвід ЄС» стало важливим етапом реалізації проєкту SUSTAIN. Цей курс був спрямований на формування у студентів сучасного бачення сталого розвитку, інтеграції принципів європейського досвіду у розв’язанні екологічних, економічних та соціальних викликів в умовах діджиталізації.

Студенти ґрунтовно освоїли європейський досвід провадження сталого розвитку, зокрема у сфері циркулярної економіки, енергоефективних технологій, цифровізації та оптимізації ресурсів, екологічного управління тощо. Особливу увагу було приділено вивченню ключових елементів Європейського Зеленого курсу (European Green Deal), таких як впровадження відновлюваних джерел енергії, досягнення кліматичної нейтральності та створення інноваційної «зеленої» економіки. Курс об’єднав знання з екології, економіки та інформаційних технологій, що дало змогу студентам осягнути комплексний характер стійкого зростання та навчитися працювати з його різними аспектами.

Проєкти студентів продемонстрували можливості успішного застосування європейських практик сталого розвитку в Україні, особливо у частині енергоефективності, поводження з відходами та екологічного просвітництва.

Курс «Економіка сталого розвитку в умовах діджиталізації: досвід ЄС» отримав схвальні відгуки від студентів, викладачів та експертів, що засвідчує перспективи для його подальшого викладання. На основі проведеного курсу прийнято рішення щодо розгляду і запровадження додаткових модулів (управління відновлюваними джерелами енергії, цифрові інструменти для моніторингу екосистем, зелене фінансування, соціальне підприємництво тощо). У подальшому заплановано залучити партнерів з ЄС для проведення спільних вебінарів, воркшопів та студентських обмінів.

Розвиток цього курсу можливий у напрямі залучення нових аудиторій (представників громад, бізнесу та держслужбовців, які хочуть дізнатися більше про європейські підходи до сталого розвитку). Означені перспективи сприятимуть поширенню принципів сталого розвитку серед молоді, бізнесу і суспільства України, що є важливим кроком до її екологічно відповідального та інноваційного майбутнього.

Фото із заходу Фото із заходу