Науковці Інституту геодезії взяли активну участь у міжнародній конференції EAGE 2025

Кафедра інженерної геодезії Львівської політехніки
Заставка конференції

Працівники Інституту геодезії Національного університету «Львівська політехніка» взяли активну участь у XVIII Міжнародній науковій конференції Monitoring of Geological Processes and Ecological Condition of the Environment, яка відбулася 14–17 квітня 2025 року в онлайн-форматі під егідою Європейської асоціації геонаук і інженерів (EAGE).

  • А. Бубняк та І. Бубняк презентували доповідь Mesostructural Analysis and Paleostress Reconstruction in the Tereblia-Rika HPP Region, Ukrainian Carpathians (Аналіз мезоструктур та реконструкція палеонапружень у районі Теребле-Ріцької ГЕС, Українські Карпати). Її виголосили у рамках секції GeoHazards Monitoring and Mitigation 15 квітня. У виступі було подано результати польових досліджень, які включали заміри тріщин, орієнтацій пластів, реконструкцію палеонапружень. Окрему увагу було приділено геодинамічній активності Карпатського регіону, актуальності таких досліджень для безпечної експлуатації гідроелектростанцій та потенціалу інтеграції GNSS- і InSAR-методів у майбутньому моніторингу.
  • Друга доповідь була підготована колективом у складі А. Вівата, А. Бубняка, І. Бубняка, П. Борецького, К.-О. Бойко, О. Бочко: Accuracy assessment of open digital elevation models (DEM) for the territory of Ukraine and prospects for their improvement (Оцінка точності відкритих цифрових моделей рельєфу України та перспективи їхнього вдосконалення). Виступ відбувся у рамках секції Modern Technologies of Geophysical Monitoring 14 квітня. У доповіді надано оцінку точності відкритих цифрових моделей рельєфу України для наукового та прикладного використання. Проаналізовано відхилення ЦМР у різних типах рельєфу, а також запропоновано шляхи покращення точності за допомогою ГНСС-станцій.
  • Третю доповідь виголосили А. Церклевич, Т. Бадло, О. Заяць та О. Шило: Geodynamic modeling of geoid changes in the geologic past (Геодинамічне моделювання змін геоїда в геологічному минулому). Презентацію зроблено 17 квітня у рамках секції Geological modeling and matter of the earth. У доповіді розглянуто моделі змін фігури Землі, їхній вплив на стресовий стан літосфери, а також методи реконструкції геоїда в історичному контексті за допомогою геодезичних і структурно-геологічних підходів.
  • Четверта доповідь – R. Kuderavets, A. Havinskyi, І. Chobotok, A. Vivat, N. Pyrizhok: Magnetic survey and archaeological research of the Iliv hillfort in Lviv region (Магнітне знімання та археологічні дослідження Ілівського городища у Львівській області). Її виголошено 16 квітня у рамках секції Geophysics in engineering geology, soil science, archaeology, ecology. У доповіді висвітлено результати магнітного знімання та археологічних досліджень Ілівського городища на Львівщині. Показано, як геомагнітні дослідження допомогли визначити структуру городища та спланувати археологічні розкопки у його центральній частині..

Конференція об’єднала понад 180 науковців із 10 країн. Обговорювали сучасні геомоніторингові методики, вплив війни на геоекологію, геоінформаційні технології та прикладні дослідження для відновлення інфраструктури України.

Сертифікат учасника Сертифікат учасника Сертифікат учасника