На кафедрі МІ в межах програми Visiting Professor триває курс польського політолога-міжнародника Войцеха Лисека

Кафедра міжнародної інформації Львівської політехніки
Скріншот з онлайн-лекції

На кафедрі міжнародної інформації Інституту прикладної математики та фундаментальних наук Львівської політехніки триває факультативний навчальний курс «Між війною і миром: концепція реалізму в дослідженні Східної Європи (2008–2023)» (Użyteczność realizmu w badaniu Europy Wschodniej: między wojną a pokojem (2008–2023), який у рамках програми Visiting Professor веде PhD Войцех Лисек (Wojciech Łysek), ад’юнкт Інституту політичних досліджень Польської академії наук.

Під час занять лектор розкриває основні принципи політичної концепції реалізму, а також її застосування у міжнародних відносинах. Студенти уже прослухали 6 лекцій, зокрема:

1. Реалізм – засади, головні напрямки та термінологія (Realizm – założenia, główne nurty i terminy);
  2. Радянський Союз і пострадянський простір в концепціях Збіґнєва Бжезінського (Związek Radziecki i obszar postradziecki w koncepcjach Zbigniewa Brzezińskiego);
  3. Східна Європа як сфера впливу імперій (Europa Wschodnia jako strefa wpływów mocarstw);
  4. Війни і зміна світового порядку на пострадянському просторі (2008–2023) (Wojny i zmiana światowego porządku na obszarze postradzieckim (2008–2023);
  5. Між суверенністю та інтегральністю: від Косова до Донбасу (Między suwerennością a integralnością: od Kosowa po Donbas);
  6. Росія як агресор: причини, інструменти, стратегії (Rosja jako agresor: przyczyny, instrumenty i strategie)

Професіоналізм та дослідницьку діяльність PhD Войцеха Лисека високо оцінюють колеги. Остання наукова монографія гостьового професора кафедри МІ під назвою «Інтелектуальний волоцюга. Біографія Станіслава Свянєвіча, Варшава, 2023» була удостоєна XXXI Нагороди «Східного Перегляду / Przeglądu Wschodniego» 2023 – щорічного відзначення авторів найкращих монографій, присвячених східноєвропейській проблематиці.

Постать головного героя монографії В. Лисека є знаковою, адже польський економіст та правник Станіслав Свянєвіч (1899–1997) був засновником Науково-дослідного інституту Східної Європи (Вільнюс, 1930–1939), а також одним із провідних польських совєтологів. Його наукові погляди та концепції сьогодні особливо актуальні в світлі протистояння демократичного світу новітньому російському експансіонізму.

Запрошуємо до чергових лекцій, які проходять щопонеділка та щовівторка з 16:25 в режимі онлайн на платформі Zoom.

Скріншот з онлайн-лекції Скріншот з онлайн-лекції