МІОК Львівської політехніки започатковує відкритий проект «Українським суботнім та недільним школам діаспори»

МІОК Львівської політехніки
проект для шкіл діаспори

Концепція

Освіта українського зарубіжжя, а саме діяльність українських суботніх та недільних шкіл – потужний фактор збереження національної ідентичності українців за кордоном. Однак у зв’язку з відсутністю навчальних програм та планів для таких шкіл важливою є двостороння взаємодія між інституціями України та діаспори. Одним із ключових напрямків такої співпраці є розробка навчально-методичних матеріалів. Для Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» така робота є одним із пріоритетів.

Враховуючи:

• потребу оновлення (модернізації) наявного навчально-методичного забезпечення суботніх шкіл із столітньою історією;
  • необхідність забезпечення потрібними навчально-методичними матеріалами новостворених шкіл,

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою започатковує у рамках освітнього напряму «Крок до України» проект співпраці з українськими суботніми та недільними школам щодо розробки та апробації навчально-методичних матеріалів, які створюють працівники МІОКу, та оголошує 2016–2017 навчальний рік експериментальним.

Мета проекту:

• допомога суботнім та недільним школам для їхнього ефективного функціонування та плекання української тотожності дітей світового українства.

Засоби реалізації проекту:

• розробка та апробація нового навчально-методичного забезпечення для українських суботніх та недільних шкіл за кордоном;
  • обмін досвідом між працівниками МІОКу та вчителями шкіл діаспори;
  • проведення освітніх методичних семінарів, конференцій, круглих столів, майстер-класів, зокрема в он-лайн режимі.

Етапи реалізації проекту:

• проведення скайп-семінарів з метою виявлення потреб освітніх закладів;
  • вивчення реального стану речей та специфіки функціонування шкіл (вересень-жовтень 2016 року);
  • підписання договору про співпрацю (жовтень 2016 року);
  • розробка та апробація експериментальних матеріалів (протягом року);
  • підсумки (червень 2017 року).

Учасники:

• Українська суботня школа «Веселка» (Нідерланди);
  • Українська школа ім. Лесі Українки в Неаполі (Італія);
  • Українська школа «Еллісів» в Осло (Норвегія).

Проект відкритий для нових учасників.