Львів отримав унікальні «особливі» книги про 5 пам’яток міста, надруковані в Ресурсному центрі Університету

За матеріалами сайту Львівської міської ради
Оксана Потимко, координаторка проєкту «Архітектурна скарбничка Львова»

Львівський обласний осередок Всеукраїнської громадської організації «Українська спілка інвалідів – УСІ» за фінансової підтримки управління культури Львівської міської ради реалізував ще один унікальний для України соціально-культурний проєкт під назвою «Архітектурна скарбничка Львова». Завдяки йому Львів отримав книги про п’ять архітектурних пам’яток міста Лева, надрукованих плоским і рельєфно-крапковим шрифтами, українською та англійською мовами, а також 3D-моделі цих споруд.

– Це була наша давня мрія. Ми робимо бронзові макети архітектурних споруд Львова, і це дуже добре, інноваційно, цікаво та інформативно для людей, які не бачать. Але бронзові макети ми не можемо перевозити, і красу Львова не можуть бачити інші куточки України, бо не всі мають можливість сюди приїхати. І в нас виникла ідея надрукувати книги і зробити 3D-макети про 5 архітектурних споруд Львова – це Львівська опера, Латинська катедра, Будинок органної і камерної музики, Порохова вежа і пам’ятник Іванові Франку. Ці книги надруковані українською і англійською мовами, звичайним шрифтом – для зрячих, і рельєфно-крапковим – для незрячих, і наприкінці кожної книги є QR-код з озвученою версією книги також у двомовному варіанті. Все друкували у Ресурсному центрі Львівської політехніки, – розповіла Оксана Потимко, координаторка проєкту, очільниця Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету «Львівська політехніка».

Також книги доповнені 3D-моделями кожної споруди, виготовленими з пластику на відповідному принтері. Завдяки цьому будь-яка людина матиме можливість не лише прочитати зором або кінчиками пальців інформацію про видатні львівські пам’ятки архітектури, але й послухати звукову версію книги і безпосередньо оглянути мініатюру кожної споруди, залежно від фізичних можливостей (зором або на дотик).

Цей проєкт був надзвичайно складним для реалізації, запевнили організатори, адже немає готового видання про ці споруди, тож довелось приділити чимало часу на пошук як наукової, так і популярної інформації про ці споруди.

– Це була колосальна робота. Було б дуже добре навіть створити бібліотеку для видань про найвидатніші споруди, пам’ятки нашого міста, а далі йти навіть більше – видатні пам’ятки України, бо це дійсно потрібно для всіх нас – краще знати своє і його популяризувати на світовому рівні, – зазначила Катерина Івашутіна, спеціалістка Ресурсного центру Львівської політехніки.