16 липня відбулася зустріч команди проєкту LASER-PRO із представниками компаній Novinano і ТОВ «3Д Метал Тех» з метою налагодження кооперації та практичного використання лазерних технологій.
«Ця співпраця відкриває нові можливості для розвитку та практичного застосування лазерних технологій. Ми бачимо перспективи у розвитку таких технологій та поширення їхнього використання у різних сферах. За підтримки наших міжнародних партнерів ми маємо змогу не лише поширювати ці практики, а й переймати новий досвід та важливі кейси у практичному застосуванні. Це гарний приклад трансферу знань і технологій», – прокоментував очільник Наукового парку SID City Національного університету «Львівська політехніка» Назар Подольчак.
На зустрічі обговорили подальші кроки та перспективи співпраці:
- випробування імплантів з використанням лазерної обробки;
- створення нової інноваційної продукції;
- створення спільних інституцій для ефективнішої взаємодії із розвитку технологій та інновацій у сфері лазерної обробки та інженерії.
«Обговорили прогрес, досягнутий у розробленні й застосуванні фемтосекундних лазерних систем упродовж більш ніж 20 років з моменту першого повідомлення про отримання компресованого фемтосекундного імпульсу. Вибрані приклади досліджень представляють фундаментальну та прикладну науку, яка стала можливою завдяки цьому прориву в поєднанні з іншими додатковими розробками, пов’язаними з фотонікою», – зазначив Ярослав Гніліцький, доктор філософії, доцент кафедри прикладної фізики і наноматеріалознавства Інституту прикладної математики та фундаментальних наук Львівської політехніки, співзасновник і директор наукового департаменту стартапу «НовіНано Лаб».
Проєкт LASER-PRO реалізується у програмі HORIZON-WIDERA-2023-ACCESS-07 за сприяння Європейського Союзу.