23 квітня у Національному університеті «Львівська політехніка» відбулися Наукові фестини – традиційний захід, який відбувається з 2015 року.
Розпочалася подія хвилиною мовчання на честь героїв, які віддали своє життя за Україну. Після урочистого відкриття гості фестин могли ознайомитися з павільйонами кафедр, які репрезентували Львівську політехніку. Викладачі кафедри дизайну та основ архітектури Інституту архітектури та дизайну творчо підійшли до організації фестин і запропонували кілька цікавих заходів.
Доцентка кафедри ДОА Зоряна Климко провела вже традиційний пленер малюнків на тему «Моя Політехніка». Студенти спеціальності «Дизайн» малювали головний корпус Львівської політехніки, який є візитівкою нашого університету.
Доцентка кафедри ДОА Ольга Оконченко запронувала цікаву подію – виконання модульного інтерактивного панно як елемента фотозони кафедри. Для цього попередньо було розроблено ескіз, а під час заняття з макетування зі студентами групи ДС-17 під керівництвом викладачів Зеновії Сеньків та Ольги Оконченко виконано попередню частину композиції. Модульне панно стало одним з найпопулярніших елементів фестин, майбутні абітурієнти охоче долучилися до роботи, доповнюючи панно та фотографуючись біля нього.
Візитівкою кафедри ДОА на фестинах стала ще одна фотозона, виконана у техніці вишивки на крупній сітці. Цю ідею запропонувала старша викладачка кафедри Зеновія Сеньків. Цю техніку в останні роки широко використовують на різноманітних святкових заходах для оформлення фотозон, громадських просторів, вітрин магазинів, у дизайні інтер’єрів, а подекуди навіть для декорування фасадів будинків. Техніка полягає у виконанні певних мотивів (рослинних, геометричних тощо) із застосуванням різноманітних видів вишивки, таких як гладь, хрестик, низинка і тощо. Виконують вишивку на крупній сітці (використовують будівельну або садову сітку з розміром вічка від 5 до 25–30 мм). Основним матеріалом для виконання вишивки є стрічки різної ширини, груба вовна, декоративні шнури різного діаметру.
Доцент Роман Франків запропонував використати віртуальні окуляри. Відвідувачі змогли здійснити прогулянку віртуальним підводним інтер’єром та ознайомитися з новим перспективним напрямом дизайну – проєктуванням імерсивних просторів.
Доцента Юліана Петровська провела кілька цікавих екскурсій для майбутніх абітурієнтів, ознайомили їх з особливостями нової освітньої програми «Інтер’єр та просторовий дизайн». На фестинах були присутні інші викладачі кафедри, які прийшли підтримати колегу в її цікавій та креативній ініціативі.
Захід відбувся у надзвичайно теплій атмосфері та продемонстрував єдність і гордість долучення до університетської родини.






























