Італійський художник Лука Далл’Оліо прочитав лекцію для студентів кафедри візуального дизайну і мистецтва

Кафедра візуального дизайну і мистецтва Львівської політехніки
Фото з лекції

25 березня в межах Днів італійської культури та мови для студентів-дизайнерів кафедри візуального дизайну і мистецтва Інституту архітектури та дизайну прочитав лекцію Лука Далл’Оліо – італійський художник, фотограф і скульптор.

Основним засобом художнього вираження Далл’Оліо є станковий живопис, він використовує акрилові фарби, сусальне золото, свинець, дерево, сталь, залізо та мідь, і ці змішані техніки надають його роботам особливої глибини й текстури. Картини митця наповнені яскравими кольорами та складними композиціями, які запрошують глядача досліджувати кожну деталь. Художник віртуозно поєднує елементи реальності та вигадки, створюючи унікальні образи, які відображають його бачення світу. Роботи Далл’Оліо не лише естетично привабливі, а й глибоко символічні, вони розкривають багатошарові сенси та викликають роздуми про природу буття.

Джерелом натхнення для художника слугують його подорожі Італією та за її межами, даючи йому змогу переосмислювати обличчя, пейзажі, міста й культури в чарівні картини, які переносять глядача у світ фантазій і мрій. Спираючись на іконографічні й символічні традиції, він також звертається до історії та сучасного життя, створюючи твори, що знаходять відгук у душі кожного глядача.

Після лекції студенти мали змогу неформально поспілкуватись з художником та дізнатись більше про технічні й сюжетні аспекти його творчості. Зокрема, вони запитували про вибір матеріалів для створення різноманітних текстур та ефектів у картинах, а також про важливість поєднання різних технік, таких як акрил і сусальне золото, у досягненні бажаного художнього ефекту. Цікавило студентів і те, як художник балансує між абстракцією та реалістичним зображенням, коли розвиває сюжет картини, а особливо – як Далл’Оліо створює глибину і складність композиції, щоб кожен елемент на полотні сприяв розвитку загальної ідеї твору.

Гість поділився своїм підходом до вибору символів, пояснивши, як вони взаємодіють із темами, що турбують сучасне суспільство, створюючи тим самим діалог між минулим і теперішнім.

Лекція стала чудовою можливістю для студентів дізнатися більше про сучасні тенденції в мистецтві, а також про те, як художники можуть використовувати свої роботи для відображення культурних і соціальних реалій сьогодення.

Фото з лекції Фото з лекції Фото з лекції Фото з лекції Фото з лекції Фото з лекції Фото з лекції Фото з лекції Фото з лекції Фото з лекції