Інноваційні розробки львівських політехніків презентували на IP LET FORUM 2024 у Києві

Олена Лукачук, R&D-центр Львівської політехніки
Фото з форуму

29 листопада 2024 року в Києві відбувся Національний форум з інтелектуальної власності та інновацій IP LET FORUM 2024 «Законодавство, економіка та технології». Захід об’єднав представників законодавчої та виконавчої влади України, фахівців у сфері інтелектуальної власності, права й економіки, бізнесу, креативних та інноваційних індустрій, профільних асоціацій, науковців, інноваторів і винахідників.

До двадцятки передових технологічних рішень провідних закладів вищої освіти, наукових установ, торгово-промислових палат, які було презентовано під час експозиції IP LET FORUM 2024, ввійшли й наукові розробки львівських політехніків.

Вироби медичні гідрогелеві альгінатні стерильні для лікування ран і опіків AQUIОR

  • Це стерильне покриття, яке забезпечує сучасний прогресивний метод вологого загоєння ран (керівник наукової групи – професор кафедри органічної хімії Володимир Самарик, Інститут хімії та хімічних технологій). Один із напрямків цієї розробки отримав фінансову підтримку Національного фонду досліджень України в рамках реалізації проєкту «Розробка гідрогелевих засобів надання невідкладної допомоги при проникних пораненнях черевної порожнини в межах створення центру досліджень нових полімерних матеріалів для медицини», який став переможцем конкурсу «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень».

Гідрогелевий прошарок для вогнетривких склопакетів

  • Технологія виготовлення засобу базується на рідкій заливній композиції, якою наповнюють міжскляний простір склопакету, що при підвищенні температури до 250⁰С змінює свої властивості й перетворюється у пористий та непрозорий захисний матеріал, який дає змогу конструкції зі скла зберігати цілісність без отворів чи наскрізних тріщин, а також теплоізоляційну здатність (керівник наукової групи – професор кафедри органічної хімії Сергій Варваренко, Інститут хімії та хімічних технологій). Унікальну гідрогелеву композицію для вогнетривких склопакетів розробили в рамках реалізації проєкту «Розробка гідрогелевої композиції для вогнетривких склопакетів та технології її виготовлення», що отримав грантову підтримку Національного фонду досліджень України як переможець конкурсу «Наука для відбудови України у воєнний та повоєнний періоди».

Учасники форуму виявили інтерес до цих інноваційних винаходів, ставили чимало питань про особливості використання, переваги щодо наявних аналогів, технологію виготовлення, проходження сертифікації та можливості захисту інтелектуальної власності інноваторів.

Під час панелей IP LET FORUM 2024 було озвучено чимало проблем та обговорено шляхи їхнього розв’язання, які знаходимо на перетині ІР та інновацій (як заробляти на своїх ідеях? які підходи працюють, а які ні? чого бракує інноваційній екосистемі України для ефективної комерціалізації та як це виправити?), що виникають у процесі наближення національного законодавства, національного ринку та інноваційного потенціалу України до ЄС.

Учасниками IP LET FORUM 2024 були також начальник Науково-дослідної частини Львівської політехніки Роман Небесний і старший науковий співробітник Центру колективного користування науковим обладнанням «Лабораторія перспективних технологій створення та фізико-хімічного аналізу нових речовин і функціональних матеріалів» Семен Хом’як.

Участь у заході відбулася за фінансової, інформаційної та маркетингової підтримки команди R&D-центру Львівської політехніки, зокрема Романа Небесного та Олени Лукачук.

Фото з форуму Фото з форуму Фото з форуму Фото з форуму Фото з форуму Фото з форуму Фото з форуму Фото з форуму Фото з форуму Фото з форуму Фото з форуму Фото з форуму