Формат навчання студентів в осінньому семестрі різнитиметься, залежно від курсу, на якому навчаються

Наталія ПАВЛИШИН, Центр комунікацій Львівської політехніки
лектор перед аудиторією
Навчання у Львівській політехніці в осінньому семестрі розпочнеться з 1 жовтня і залежатиме від епідеміологічної ситуації у Львові. Також формат навчання першокурсників і студентів 2-4 курсів та магістрів дещо різнитимуться

Згідно з наказом ректора Національного університету «Львівська політехніка» № 403-1-10 від 20 серпня 2020 року, який передбачає дотримання усіх рекомендацій Головного державного санітарного лікаря України та постанови Кабінету Міністрів України, навчання в осінньому семестрі розпочнеться з 1 жовтня (для студентів першого курсу) і залежатиме від епідеміологічної ситуації у Львові. Також формат навчання першокурсників і студентів 2-4 курсів та магістрів дещо різнитимуться.

Студенти старших курсів уже мають досвід дистанційного навчання і доцільно це використати для проведення лекційних занять в онлайновому форматі. Звичайно, коли в нас покращиться епідеміологічний стан, тобто ми будемо в «жовтій» чи «зеленій» зоні, тоді не буде таких обмежень на відвідування навчання великими групами і ми зможемо проводити лекції у звичному форматі. Зараз плануємо залучати до лекцій в аудиторіях лише першокурсників, адже для них важливо зрозуміти специфіку навчального процесу. Старшокурсники матимуть лекційні заняття дистанційно, а практичні та лабораторні — в аудиторіях, адже для лабораторних чи практичних робіт зазвичай потрібне спеціальне обладнання, тож, зрозуміло, що проведення таких занять онлайн негативно впливає на якість отриманих знань. Укладаємо розклад так, щоб студенти в окремі дні навчалися онлайн, а в окремі — приходили на заняття в університет. Повністю в онлайн перейдемо лише у випадку введення «червоної» зони, — пояснив проректор з науково-педагогічної роботи Олег Давидчак.

У студентів першого курсу бакалаврського рівня вищої освіти денної форми навчання заняття відбуватимуться так:

— при встановленому рівні епідемічної небезпеки «зелений» або «жовтий» — всі заняття проходитимуть в аудиторіях навчальних корпусів університету;

— при встановленому рівні епідемічної небезпеки «помаранчевий» — практичні та лабораторні заняття проводитимуть в аудиторіях, а лекційні заняття — онлайн у форматі відеоконференцій. Якщо ж навчальну дисципліну вивчає тільки одна група студентів, то лекційне заняття може проходити в аудиторії;

— при встановленому рівні епідемічної небезпеки «червоний» — всі заняття відбуватимуться у форматі відеоконференцій.

Для студентів другого-четвертого курсів бакалаврського та всіх курсів магістерського рівнів вищої освіти денної форми навчання заняття розпочнуться 28 вересня і проходитимуть у таких форматах:

— при встановленому рівні епідемічної небезпеки «зелений», «жовтий» або «помаранчевий»: практичні та лабораторні заняття проводитимуть в аудиторіях навчальних корпусів університету;

— якщо проведення практичних чи лабораторних занять не вимагають використання спеціальних технічних засобів, допускається їх проведення у форматі відеоконференцій; лекційні заняття провести онлайн у форматі відеоконференцій;

— якщо навчальну дисципліну вивчає тільки одна група, допускається проведення лекційних занять в університеті.

Відбудуться зміни й щодо дисципліни «Фізичне виховання» — для студентів третього курсу вона буде факультативною із проведенням за розкладом спортивних секцій.

До початку навчального року викладачі доповнять віртуальне навчальне середовище необхідними матеріалами. Ми моніторимо цей процес. Що ж до якості роботи цієї системи, то ми додатково розширили її технічні можливості й підсилили. Сподіваємося, що цього буде достатньо, щоб ВНС працювала безперебійно, — підкреслив Олег Романович.