У Львівській політехніці 15 травня відбувся IV Міжнародний науково-практичний симпозіум «Проблеми управління зовнішньоекономічною та митною діяльністю в умовах євроінтеграції».
Захід організували кафедра зовнішньоекономічної та митної діяльності й кафедра менеджменту і міжнародного підприємництва ІНЕМ. Цьогорічний симпозіум присвятили трьом подіям: 70-річчю директора інституту Олега Кузьміна, котрий 53 роки свого життя віддав Львівській політехніці, п’ятій річниці з нагоди ратифікації асоціативної угоди між Україною та ЄС і семиліттю кафедри ЗМД, котра започаткувала цей науковий захід.
Як зазначають організатори, метою події стало поєднання представників бізнесу, наукової спільноти, державних органів влади для розроблення реальних рекомендацій щодо розв’язання проблем у царині зовнішньоекономічної та митної діяльності. Результатами трьох попередніх симпозіумів є внесені зміни в чинну нормативно-правову базу, зокрема у ЗУ «Про транскордонне співробітництво», у Податковий та Митний кодекси, у розроблення Стратегій Львівської області та Львівської митниці тощо. Саме тому в заході взяли участь заступник Голови ЛОДА Роман Филипів, заступник начальника Львівської митниці Державної фіскальної служби України Павло Македон, Почесний Консул Його Величності Короля Бельгії у Західному регіоні України Ярослав Грицула, Голова Координаційної ради Західноукраїнської філії Європейської Бізнес-Асоціації, керуючий партнер Advice Group Антон Подільчак, президент Асоціації професійних митних посередників Андрій Тодощук та інші поважні гості. Окрім цього, на скайп-зв’язку зі зали ВРУ була народна депутатка Оксана Юринець.
Вітальним словом захід розпочала проректорка Наталія Чухрай:
– Сьогодні Євросоюз – найбільший стратегічний партнер України у зовнішньоекономічній діяльності. Львівщина є лідером із прискорення процесів євроінтеграції, зокрема щодо експорту. Дуже приємно, що на цьому симпозіумі є не тільки академічний сектор – науковці Львівської політехніки та Академії наук, а й низка практиків, які сьогодні зазначать важливість й актуальність його тематики.
На останньому наголосив й професор Олег Кузьмін:
– Симпозіум відбувається вчетверте та викликає незмінний інтерес – це говорить про те, що проблеми надзвичайно актуальні. Раніше казали: щойно відкриємо кордони з Європою, то проблема щезне, але я вважаю, що вона лише підсилиться, бо потрібно буде інакше працювати. Митниця однаково існуватиме у тій чи тій формі, можливо, під іншою назвою, але свої функції виконуватиме. Гадаю, що проблема удосконалення митної діяльності постійно цікавитиме науковців. Митниця передусім має сприяти розвитку зовнішньоекономічної діяльності, особливо експортної, а саме ця проблема турбує нас найбільше. Експортний ринок нині невеликий і проблемний – ми втратили ринки на Сході та, на жаль, ще не зуміли залучити інші. Тут митниця також має зіграти свою роль. Львівська політехніка готує достойні кадри для митної діяльності – наші хлопці й дівчата активно демонструють на цьому «фронті» ентузіазм та ефективність. Ця спеціалізація у нас надзвичайно популярна, тобто молодь хоче бути митниками, а це – основа для підготовки якісних фахівців і їхньої ефективної роботи.
Як ми вже зазначали, симпозіум приурочили до ювілею директора ІНЕМ, саме тому на пленарному засіданні його особі приділили особливу увагу, зокрема згадали про цікаві факти біографії Олега Кузьміна, розповіли про його внесок у розвиток економічної науки:
– Він керує колективом, що є осередком економічної освіти та науки у західному регіоні України. Олег Євгенович – засновник наукової школи процесу структурованого менеджменту – на теренах пострадянської України його підручник «Основи менеджменту» був одним із перших. Десятки років він визначав політику у галузі освіти й науки України, розробляв стандарти з менеджменту. 1992 року він долучався до розроблення програми приватизації у Львівській області, був радником прем’єр-міністра України щодо формування системи економічних реформ. Сьогодні Олег Євгенович – незмінний радник міського голови Львова і голови ЛОДА, – прокоментувала модераторка заходу, завідувачка кафедри ЗМД Ольга Мельник.
За словами проректорки Наталі Чухрай, Олег Кузьмін успішно розвиває тріаду векторів, за якими має функціонувати сучасний університет ХХІ століття: наука, освіта і практика. З нагоди свята Львівська митниця ДФС України та ЛОДА нагородили ювіляра подякою та почесною грамотою.