Доступна освіта: онлайн-курс італійської мови від Центру італійсько-українського співробітництва «Леонардо да Вінчі»

Анна Зіганшина, Центр комунікацій Львівської політехніки
Орест Василько

Мова – це глибина тисячоліть. Осягнути всю красу італійської мови допоможуть досвідчені фахівці Центру італійсько-українського співробітництва «Леонардо да Вінчі». На студентів і викладачів Львівської політехніки чекають професійно розроблені лексичні, граматичні та розмовні заняття. Докладніше про діяльність закладу нам розповів директор Центру італійсько-українського співробітництва «Леонардо да Вінчі» Орест Василько.

– Центр італійсько-українського співробітництва «Леонардо да Вінчі» був створений при Національному університеті «Львівська політехніка» 28 грудня 2019 року наказом ректора Юрія Бобала. Метою Центру є налагодження відносин з італійськими університетами, асоціаціями, підприємствами, створення спільних проєктів, обмін студентами та викладачами, а також організація культурних, наукових заходів, конференцій за участю нашого університету. На жаль, Covid-19 заважає нам це зробити в режимі офлайн. Але ми сподіваємося, що це ненадовго. Наразі проводимо в режимі онлайн спільні заходи та конференції. Також передбачається навчання наших студентів в італійських ВНЗ за програмами подвійних дипломів.

– Для кого цей курс буде цікавим?

– Для всіх, кому подобаються італійська мова, культура. Також цей курс зацікавить тих, хто часто відвідує Італію, хто хоче навчатися в цій країні, має там друзів, родичів.

– Розкажіть, будь ласка, про навчальну програму курсу італійської мови. Які матеріали та посібники надають викладачі?

– Навчальні посібники переважно італійською мовою, деякі з них призначені для іноземців. Програма курсу – 30 занять. Кожне заняття триває півтори години. Це оптимально, оскільки маю великий досвід викладання італійської в мовних агенціях Львова: «Лідер», «Азбука світу». Рівень – А1–А2. Охочі матимуть змогу отримати сертифікат СOINS. З таким сертифікатом можна вступати до італійських вишів, їздити за студентським обміном. Якщо потім у студентів, які досягли рівня А1–А2, виникне бажання вчитися далі, можна буде організувати наступні курси – рівня В1–В2, С1–С2. В мене є така можливість і право, а також досвід. Викладачі та працівники Політехніки теж можуть брати участь. Заняття безплатні!

– У якому форматі будуть відбуватися заняття?

– За допомогою платформи Zoom. Коли мине ця біда, проводитимемо заняття в аудиторії. До речі, я вже організовував таким чином заняття для наших працівників і студентів за програмою Summer school цього року.

– Де можна буде застосовувати здобутий сертифікат та знання?

– Знання можна застосовувати в побуті, у соціальних мережах з італомовною молоддю, студентами, викладачами. Тим паче, що планується обмін студентами з італійськими вишами.

– У якій формі відбуватимуться заняття?

– Заняття будуть груповими, зокрема цей курс. А далі – можна і в індивідуальній формі. Можливо, зроблю дві групи, якщо буде багато охочих.

– Які нові проєкти та курси плануєте розвивати в майбутньому?

– Маю на меті організовувати конференції зі студентами, викладачами італійських вишів для тих, хто закінчить ці курси, а може, ще й упродовж них. Також планую відкрити професійні курси італійської мови. Уже під час цього курсу час від часу залучатиму до наших онлайн-занять моїх знайомих викладачів з Італії для презентації італійських закладів освіти. Компанія Sydonia Production планує створити у Львові Центр кінематографа. Їхній керівник і власник вже побував у нас. До участі в цьому проєкті мають намір запрошувати наших студентів, які достатньою мірою володітимуть італійською мовою. Будуть й інші проєкти, де братимуть участь не лише наші студенти, а й викладачі.

– Чи проходять учасники курсу тестування, чи виконують контрольні роботи, щоб визначити рівень здобутих знань?

– Звісно, так. Є відповідні тести, розроблені італійськими закладами освіти.

– На вашу думку, чи можливо вивчати італійську мову без репетиторів та відвідування курсів?

– Можна. Але важко. Багато різноманітної літератури, яку непросто дібрати. Крім того, мають бути стимул, конкуренція з боку колег у групі, можливість консультуватися, а також перспектива продовжити навчання в Італії.

Для мене велика честь працювати у Львівській політехніці, в такому чудовому колективі, як у ЦІЗ, зокрема у відділі підтримки та розвитку вебсервісів. До речі, заплановано вести новий сайт Львівської політехніки також італійською мовою. Це мала б бути моя особиста відповідальність. Звісно, що залучатиму до своєї роботи студентів, які пройдуть курс італійської мови. Є багато планів. Сподіваюся, з Божою допомогою та з допомогою чудового колективу, керівництва нашого університету вдасться зреалізувати все задумане.

Орест Василько Сертифікат Ореста Василька