18–19 квітня у Львівській політехніці відбувалася Міжнародна конференція «Інноваційні технології у розвитку сучасного суспільства», яку організував Інститут підприємництва та перспективних технологій.
– Щорічна, вже п’ятнадцята науково-практична конференція, яку здійснює ІППТ, набула статусу міжнародної – це наслідок стратегії Львівської політехніки, рівня наукової роботи Інституту та активізації міжнародної наукової співпраці, – зазначив у вітальному слові директор ІППТ Йосиф Хром’як.
Відповідно до угод про співпрацю з університетами-партнерами Політехніки, організаторами й учасниками конференції стали представники шести польських, чеського та словацького вишів.
Охочих взяти участь назбиралося більше, ніж півтори сотні осіб, зокрема, понад 20 студентів-старшокурсників. Серед учасників конференції – науковці з численних українських та європейських вишів.
Урочисте відкриття та пленарне засідання відбулися у головному корпусі університету. Науковці представили й заслухали доповіді на тему децентралізації в Україні, екологічних проблем та реформ вищої школи. Окрім цього, відзначили Романа Худзіна – студента ІППТ, переможця Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі знань зі спеціальності «фінансова безпека» – за наказом в. о. ректора його нагородили дипломом Львівської політехніки за здобуті успіхи в навчанні та активну наукову роботу.
Секційні засідання працювали вже у приміщенні ІППТ і були тематично поділені: доповідали про інноваційні ІТ-технології, інновації в економіці, фінансах і маркетингу, соціально-гуманітарний розвиток інформаційного суспільства, а також про сучасні освітні технології вищої освіти. Близько двох десятків доповідей прозвучали іноземними мовами. Організаційний комітет уже підготував електронний збірник тез доповідей учасників.
– Сьогоднішня міжнародна конференція відбувається у час, коли в Україні великий попит на інформаційні технології, які б пришвидшили реформи, розпочаті в усіх галузях нашого суспільного життя. Науковці нашого університету завжди здійснювали вагомий уклад у розвиток наукових досліджень з їх дальшим практичним застосуванням. Дуже приємно, що ІППТ – один із 16 навчально-наукових інститутів, який бере активну участь у розвитку міжнародної наукової співпраці. Приємно відзначити високий рівень якісного складу учасників конференції – результати своїх наукових напрямів представили 20 докторів наук, професорів. Участь беруть представники чотирнадцяти українських вишів, трьох наукових установ академії наук України, а також представники природного заповідника «Розточчя». Програма конференції свідчить, що теми, які заявили науковці, є актуальні, тож повинні викликати зацікавлення аудиторії та активні дискусії – вони всі торкаються майбутнього України та сусідніх держав, – наголосив в. о. ректора Політехніки Юрій Бобало.