Coursera пропонує безкоштовні курси для студентів, Політехніка – серед лідерів за кількістю користувачів платформи

За матеріалами сайту Міністерства освіти і науки України
Заставка до матеріалу

Кожний студент України може отримати безкоштовний доступ до курсів Coursera – платформи онлайн-навчання, заснованої викладачами Стенфордського університету.

Команда Coursera першою відгукнулась на запит Міністерства освіти і науки України та вже у березні розпочала співпрацю: для українських студентів було відкрито понад 6,5 тисяч курсів із 400 спеціалізацій за програмами найкращих університетів та компаній світу.

Уже понад 20 тисяч студентів і викладачів приєдналися до Coursera й успішно опановують онлайн-курси від Google, Meta, IBM, Microsoft, Amazon Web Services, а також таких провідних університетів світу, як Yale University, California Institute of the Arts, Duke University, Erasmus University Rotterdam та інших.

На сьогодні лідерами за кількістю користувачів платформи серед закладів освіти є:

1. Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
  2. Київський національний університет імені Тараса Шевченка
  3. Сумський державний університет
  4. Харківський національний університет радіоелектроніки
  5. Національний університет Києво-Могилянська академія
  6. Київський університет імені Бориса Грінченка
  7. Національний університет «Львівська політехніка»
  8. Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна
  9. Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця
  10. Національний університет біоресурсів і природокористування України

У березні цього року МОН розробило порядок визнання результатів навчання за допомогою платформ онлайн-освіти, за якими кожний заклад фахової передвищої або вищої освіти визначає алгоритм зарахування проходження онлайн-курсів. Заклади освіти можуть і вже успішно перераховують результати онлайн-курсів.

Для викладачів платформа допоможе доповнити основні навчальні програми, для студентів стане додатковим джерелом знань.

Докладніше – на сайті Міністерства освіти і науки України.