Бакалаври та магістри кафедри АВКТ успішно захистили кваліфікаційні роботи

Кафедра автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій
Фото із захисту робіт

Упродовж першої половини червня на кафедрі автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій Інституту енергетики та систем керування Львівської політехніки відбулися захисти кваліфікаційних робіт студентів бакалаврського та магістерського рівня. Як і передбачено стандартами вищої освіти за спеціальністю 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», а також відповідними освітніми програмами, атестація здобувачів відбувається у формі публічного захисту кваліфікаційної роботи.

Особливо цікавими були захисти кваліфікаційних робіт магістрів, які навчалися за освітньо-науковою програмою. Студенти презентували багаторівневі системи керування різними технологічними процесами та виробництвами, розроблені на основі сучасних мікропроцесорних контролерів Simatic S7-1200, S7-1500, Schneider M340. У кожній системі керування розроблено рівень людино-машинного інтерфейсу на основі програмних пакетів InTouch AVEVA, TIA Portal або сенсорних операторських панелей компаній Siemens, Schneider Electric.

Чотири студенти магістерського рівня – Василь Лимич, Андрій Булавинець, Ігор Жупник, Андрій Новак – захистили кваліфікаційні роботи англійською мовою.

Студенти бакалаврського рівня продемонстрували під час захисту вміння розробляти системи автоматизації технологічних об’єктів і процесів різних галузей промисловості й галузі життєзабезпечення людини. Теми бакалаврських кваліфікаційних робіт присвячені автоматизації об’єктів і процесів енергетики, хімічної, харчової та переробної, фармацевтичної галузей промисловості, нафто-газової промисловості й транспортування природного газу, автоматизації систем «розумного будинку», систем теплопостачання, вентиляції та кондиціонування.

У бакалаврських кваліфікаційних роботах проаналізовано технологічні апарати і процеси як об’єкти керування, на основі чого розроблено структуру та функції системи автоматизації й запропоновано нові цікаві рішення для розроблення цих систем. Розроблення систем автоматизації виконано на основі мікропроцесорних контролерів Simatic S7-1200, S7-300, Schneider M340, Unitronics V570, Мікрол МІК-51. Аналіз і синтез систем регулювання технологічних параметрів та оптимізацію параметрів регуляторів студенти виконали із застосуванням тулбоксу Simulink середовища MATLAB.

5 студентів бакалаврського рівня захистили кваліфікаційні роботи англійською мовою.

У роботі екзаменаційної комісії та захистах кваліфікаційних робіт взяли участь запрошені фахівці Рівненської атомної електричної станції: начальник цеху теплової автоматики Олександр Пузирніков та заступник начальника цеху теплової автоматики Олександр Хомяк. Фахівці РАЕС відзначили високий рівень знань студентів, високу якість виконання кваліфікаційних робіт, широке застосування сучасних мікропроцесорних засобів автоматизації та програмного забезпечення. На додатковій зустрічі зі студентами бакалаврського і магістерського рівнів Олександр Пузирніков та Олександр Хомяк зазначили, що РАЕС готова співпрацювати як із випускниками кафедри АВКТ, так і зі студентами всіх курсів для отримання ними стипендій, виконання практики та працевлаштування на РАЕС.

Кафедра вітає усіх випускників бакалаврського та магістерського рівня вищої освіти з успішним захистом кваліфікаційних робіт!

Запрошуємо до продовження навчання на освітніх програмах кафедри!

Бажаємо успішного працевлаштування!

Фото із захисту робіт Фото із захисту робіт Фото із захисту робіт Фото із захисту робіт Фото із захисту робіт Фото із захисту робіт Фото із захисту робіт Фото із захисту робіт Фото із захисту робіт