Олег Басистюк, аспірант кафедри систем штучного інтелекту Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій Львівської політехніки, розповідає про свій шлях в аспірантурі, наукові та професійні здобутки.
– Чому Ви вирішили поступити в аспірантуру у Львівській політехніці?
– Загалом це було логічним кроком продовження моєї освіти. Персонально для себе я бачив це як можливість більш детально зануритися в дослідження моєї предметної галузі, а саме опрацювання текстів, та відкрити нові можливості кар’єрного зростання.
– Які можливості кар’єрного зростання після отримання ступеня кандидата наук?
– На жаль, станом на сьогодні, вища освіта, ба більше рівень PhD, не дуже цінують в Україні, у свідомості людей і загалом на ринку праці. Проте я вже зараз бачу позитивні зміни в цьому напрямі: зокрема, для одержання провідних посад в ІТ-компаніях починають висувати вимоги про освітній рівень PhD.
– Можете навести приклади з професійної сфери?
– Наприклад, до багатьох вакансій на посади керівників департаментів і вище, особливо у проєктах галузі R&D (дослідження та розвиток), прописано, що наявність рівня PhD буде перевагою. Думаю, що скоро це стане нормою, як це є в інших провідних країнах. Для прикладу, в Німеччині особливо цінують аспірантуру, там навіть у паспорті й до поштових адрес дописують титул «доктор філософії».
– Розкажіть трошки більше про свої наукові здобутки за час навчання?
– Звичайно, вартує почати з того, що було опубліковано цілу низку статей у фахових і міжнародних журналах, участь у конференціях та презентаціях, проведені наукові семінари, звітування тощо. Проте найцікавіше, мені видається, це власне участь у проєктах. Саме вони допомагали впровадити найбільш прикладні дослідження й апробовувати результати в реальному житті. Також це чудова можливість для побудови міжнародних зв’язків із науковцями з різних країн світу.
Докладніше – на сторінці програми «Штучний інтелект» у соцмережі Фейсбук.