AGROPATH: як ідея кафедри фотограмметрії та геоінформатики ІГДГ стала міжнародним проєктом Erasmus+

Кафедра фотограмметрії та геоінформатики Львівської політехніки
Заставка до матеріалу

Як уже повідомляли, Інститут геодезії Національного університету «Львівська політехніка» здобув перемогу в конкурсі та став координатором проєкту Erasmus+ AGROPATH. Ініціатором процесу була кафедра фотограмметрії та геоінформатики ІГДГ, яка взяла участь у розробленні цього масштабного міжнародного проєкту у сфері точного землеробства.

Проєкт Advanced Geomatics and Remote Observation for Precision Agriculture in Higher Education (AGROPATH) ініціювали, підготували й подали викладачі кафедри ФГІ у межах напряму Capacity Building in Higher Education (CBHE). Мета – модернізувати вищу освіту в галузі точного землеробства через інтеграцію геоінформаційних технологій, дистанційного зондування, GNSS, БПЛА та просторового аналізу в навчальні програми університетів України та Молдови.

Проєкт передбачає:

  • оновлення змісту освітніх програм;
  • створення сучасних лабораторій;
  • розширення міжнародної мобільності студентів і викладачів;
  • впровадження освітніх ініціатив для внутрішньо переміщених осіб, агроспеціалістів та сільських громад.

Проєкт реалізуватимуть під керівництвом доктора технічних наук, доцента кафедри фотограмметрії та геоінформатики Бориса Четверікова. У складі команди також викладачі кафедри ФГІ – Любов Бабій, старша викладачка; Христина Марусаж, к.т.н., доцентка, та Ірина Заяць, к.т.н., доцентка.

Серед міжнародних партнерів – університети з Польщі, Словенії, Греції, Молдови, Угорщини та України.

У межах проєкту AGROPATH буде модернізовано освітню програму «Цифрові технології в точному землеробстві (H7)», що відкриває для студентів нові можливості долучитися до сучасної агроосвіти.