Команда міжнародного проєкту OPTIMA разом із Національним антарктичним науковим центром запрошують школярів на прямий ефір зі станцією «Академік Вернадський» в Антарктиці. У вас буде унікальна можливість поспілкуватися з українськими вченими-полярниками, які просто зараз проводять захопливі експерименти в екстремальних умовах крижаного континенту. Пряме включення розпочнеться 4 грудня (середа) о 13:45 за київським часом. Трансляцію можна буде дивитися на сторінці події в Facebook та ставити питання в коментарях.
04 грудня за київським часом у середніх школах Вінницької, Волинської, Львівської та Сумської областей відбудуться тематичні зустрічі. У їхніх межах представники закладів вищої освіти поспілкуються зі старшокласниками про академічну доброчесність та відкриту науку.
Окрім цього відбудеться пряме включення з учасниками 29-ї Української антарктичної експедиції. Геофізики Олександр Богомаз та Анна Соіна поділяться своїми враженнями та розкажуть про свої наукові дослідження, використання принципів відкритої науки, а також, можливо, продемонструють мешканців суворого антарктичного регіону. Наприкінці зустрічі всі охочі зможуть поставити запитання вченим.
Чому це важливо?
Сьогодні успіх України безпосередньо залежить від успіху кожного її громадянина. Водночас наш спільний прогрес будується на довірі та широкому впровадженні технологій й інновацій у всі сфери економіки та суспільного життя. Довіра має формуватися як на особистому рівні (до колег, партнерів, учителів і наставників), так і на інституційному (до державних структур, силових органів, закладів освіти). Ключ до такої довіри — це відкритість і доброчесність.
Технологічна економіка потребує висококваліфікованих фахівців, і саме академічне середовище забезпечує поєднання чесності, відкритості та професійної кваліфікації. Міцна система освіти й науки є основою для розвитку технологічної економіки та успіху України. Наприклад, економічні дива Німеччини та Японії в повоєнні роки були значною мірою зумовлені інвестиціями в освіту й науку, а також довірою до державних інституцій.
Що будемо обговорювати?
- Академічна доброчесність – це своєрідна «угода» між усіма учасниками академічного середовища, яка базується на ключових цінностях: чесності, довірі, справедливості, повазі, відповідальності та відвазі. Дотримання цих принципів забезпечує якість освітнього процесу та наукових досліджень.
- Відкрита наука – це прозорість і доступність знань, які поширюються й розвиваються за допомогою сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.
Ця зустріч — чудова можливість для молоді долучитися до важливого діалогу про майбутнє науки, освіти та суспільства в Україні!