Заходи в рамках проекту

  • Викладання у перший рік реалізації проекту (2 семестри) дисципліни «Основи логістики» як вибіркової дисципліни для студентів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти усіх спеціальностей Національного університету «Львівська політехніка»;
  • Викладання у другий і третій рік реалізації проекту (4 семестри) дисципліни «Логістика і управління ланцюгами поставок: поширення європейського досвіду» як вибіркової дисципліни для студентів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти усіх спеціальностей Національного університету «Львівська політехніка»;
  • Міжнародна науково-практична конференція «Маркетинг та логістика в системі менеджменту» (робота секції «Логістика і управління ланцюгами поставок: поширення європейського досвіду» в рамках проведення конференціїосінь 2020р.
  • Студентська науково-технічна конференція — 2019, 2020, 2021 (осінь).
  • День логістики (Logistics Day) — 2020, 2021, 2022 (весна)
  • Літня школа у форматі Logistics Week — 2021, 2022 (літо).
  • Екскурсії — 2020, 2021, 2022.

Детальніше про курс «Логістика та управління ланцюгами поставок: поширення європейського досвіду» для студентів:

Як одна із ланок в системі вищої освіти України Національний університет «Львівська політехніка», та зокрема, проектна команда кафедри маркетингу і логістики, є відповідальною за реалізацію людських цінностей; виховання молоді; підготовку майбутніх висококваліфікованих кадрів.

  • Поширення інформації про цінності та європейський досвід втілення найкращих логістичних практик в рамках даного курсу та проекту вцілому дозволить сформувати адекватне логістичне мислення, логістичну свідомість та логістичну поведінку у широких верствах громадянського суспільства.

    В курсі розглядаються такі теми, як «Логістика — інструмент ринкової економіки», «Фундаментальні засади логістики», «Ланцюг поставок. Засади функціонування ланцюгів поставок в контексті євроінтеграції», «Інтеграція логістичних процесів в ланцюгах поставок: досвід розвитку логістики в країнах ЄС», «Логістика у стратегічному розвитку ланцюгів поставок: особливості розвитку логістики в країнах ЄС», «Результативність ланцюгів поставок: кращі зразки європейської логістичної практики», «Досягнення ланцюгами поставок конкурентних переваг: європейський досвід», «Перспективи розвитку логістики та ланцюгів поставок в Європі та світі».

    Практичну рамку даного курсу складає глибоко осмислений практичний досвід функціонування європейських компаній та їх ланцюгів поставок, що дає змогу:

  • детально розглянути практичні аспекти європейських зразків оцінювання результативності стратегічного партнерства в рамках ланцюгів поставок;
  • дослідити роль логістики у стратегічному та тактичному розвитку європейських ланцюгів поставок;
  • виявити перспективи зростання логістичної активності вітчизняних підприємств та ланцюгів поставок, в т.ч. на ринку ЄС та дослідити вплив такого зростання в регіональних та національних масштабах України.

В ході реалізації проекту планується використання разом з традиційними формами навчання (лекції, семінарські заняття) також сучасних інформаційних технологій, що включає в себе відео-презентації, інтерактивне тестування, ведення відкритих форумів на віртуальній платформі Віртуального Навчального середовища (ВНС) Національного університету «Львівська політехніка» з подальшим розміщенням на сторінці сайту НУ «Львівська політехніка». Це уможливливить формування мережевих колективів різної часової тривалості, охоплення широкої аудиторії слухачів. 

 

Детальніше про основні заходи

77-а студентська науково-технічна конференція на кафедрі маркетингу і логістики 

15-16 жовтня 2019 р. відбулася студентська науково-технічна конференція на кафедрі маркетингу і логістики. Тематика однієї з підсекцій цього року присвячена темі «Логістика та управління ланцюгами поставок: поширення європейського досвіду» в рамках проекту «Logistics and Supply Chain Management: dissemination of the European experience» Erasmus+ Jean Monnet Module, реалізація якого розпочалася цього року.

На підсекції зібралася велика аудиторія зацікавлених, виступило 23 студентів із тезами доповідей, які будуть представлені у Збірнику тез 77-ої СНТК. Переможцями Підсекції «Логістика та управління ланцюгами поставок: поширення європейського досвіду» стали:

1 місце - Оксана Снітко, керівник - к.е.н. Наталя Мащак 

2 місце - Solomia Kovalchuk, керівник - к.е.н. Чорнописька Наталія

3 місце - Мандрика Анастасія, Шавала Максим, керівник - к.е.н. Тая Наконечна

Студенти під керівниками викладачів розкрили дуже актуальні і цікаві теми, подали структуровано і захопливо свої презентації! Організатори підсекції вдячні учасникам та бажають подальших наукових здобутків по даній проблематиці. 

Facebook

Детальніше

 

ДЕНЬ ЛОГІСТИКИ 2020 – Supply Chain Day

16 квітня 2020 року на кафедрі маркетингу і логістики Національного університету «Львівська політехніка» в рамках проекту Еrasmus+ Jean Monnet Module «Logistics and Supply Chain Management: Dissemination of the European Experience» було проведено 

День Логістики 2020 – Supply Chain Day.

В цей день вся логістична спільнота Європи відкриває свої двері широкій громадськості для ознайомлення із різноманітністю діяльності в сфері логістики та управління ланцюгами поставок. Бізнес демонструє свої новації, навчально-наукові інститути представляють свої курси, навчальні програми, дослідницькі проєкти.

Цього року кафедра маркетингу і логістики Національного університету «Львівська політехніка» запускає пілотний дослідницький проєкт «Логістика та управління ланцюгами поставок: поширення європейського досвіду».

Логістика – це провідна галузь в багатьох країнах світу, ключовий драйвер соціально-економічного розвитку, сфера, орієнтована на майбутнє. Саме тому ми залучаємо до нашого дослідження передусім студентську молодь.

16 квітня 2020 року, в Supply Chain Day, у нас стартувало опитування студентів України, Польщі та Німеччини, орієнтоване на дослідження та розуміння ключових напрямків розвитку логістики в різних країнах ЄС.

Результати дослідження будуть обговорені на запланованих наукових семінарах та конференціях, а також будуть доступні широкій громадськості.

ЕКСКУРСІЯ НА ТОВ «РОСАН-ПАК»

У  березні ми продовжили ознайомлення цільових аудиторій проекту з передовим світовим та європейським досвідом ведення бізнесу в рамках нашого проекту "Логістика та управління ланцюгами поставок: поширення європейського досвіду" Jean Monnet Modules.

Студенти 3-ого курсу НУ «Львівська політехніка» спеціальності «Логістика» разом із координатором проекту, доц. Наталією Гайванович побували на екскурсії на спільному українсько-канадському підприємстві ТзОВ «Росан Пак».

ТзОВ «Росан Пак» є лідером галузі пакування на ринку України. Асортимент продукції налічує близько 500 найменувань, кількість постійних клієнтів – понад 300. Продукція компанії реалізовується як по всій території України (діє розгалужена мережа продажу, в т.ч., 6 регіональних складів та понад 10 дистрибʼюторів у різних регіонах країни), так і у багатьох країнах Європи, а сировина для виробництва продукції постачається з різних країн (зокрема, Індії, Китаю, Польщі, Білорусі та ін.).

Наші студенти на екскурсії:

  • дізналися про особливості процесу виготовлення та переробки/утилізації пластикової упаковки, про нові більш екологічні види пластику, який використовує компанія;
  • ознайомилися із процесами формування замовлення, відвантаження, транспортування та зберігання пластикової продукції;
  • наочно і предметно ознайомилися із організацією логістики у різних напрямках (постачання, транспортування, виробництва, складування, збуту) та управління ланцюгами поставок, де важливим чинником є налагодження стабільних і водночас гнучких партнерських відносин із постачальниками, перевізниками, клієнтами тощо.

Дякуємо за організацію і проведення цікавої, пізнавальної та змістовної екскурсії директору Департаменту продажу ТзОВ «Росан Пак» Карпʼяку Юрію та начальнику Планово-виробничого відділу ТзОВ «Росан Пак» Сцірі Володимиру!

Екскурсія на Львівську пивоварню

В рамках проекту «Логістика та управління ланцюгами поставок: поширення європейського досвіду» Jean Monnet Modules представники команди  проекту разом зі студентами-логістами відвідали Львівську пивоварню.

Львівська пивоварня була заснована монахами у 1715 році на прохання графа Станіслава Потоцького. І з того часу підприємство є символом Львова, а пивоварню називають обличчям міста, яке гідно представляло Львів на всіх етапах його розвитку.

Співпраця пивоварні з BBH Україна розпочалася в 1999 році. З цього моменту для Львівської пивоварні почався новий етап розвитку: в модернізацію заводу було інвестовано більше 35 млн. доларів США.

Також постійно вдосконалюється технологія пивоваріння, якість продукції приводиться у відповідність з найвищими світовими стандартами.

Потужність Львівського пивоварного заводу складає 231 млн. літрів на рік. Кількість працівників на заводі – 321 особа.

У 2004 році Львівська пивоварня отримала сертифікат на відповідність інтегрованої системи менеджменту та охорони навколишнього середовища міжнародним стандартам ISO 9001:2000 та ISO 1996.

2005 рік для Львівської пивоварні був ювілейним: найдавнішому пивоварному підприємству виповнилося 290 років. До ювілею на підприємстві було відкрито перший в Україні Музей пивоваріння.

На Львівській пивоварні випускається пиво та безалкогольні напої таких брендів: СлавутичЛьвівськеАрсеналХмільнеБалтикаZatecky GusКвас ТарасРозмай лісовий.

Студентам приділили достатньо часу,  протягом  екскурсії розповіли про логістичні та виробничі процеси, які забезпечують безперервну присутність продукції у торговельних мережах, про принципи роботи компанії, особливості складування і транспортування тощо.

Також продемонстрували особливості виробничого процесу пивоваріння, ознайомили на практиці з можливостями  його оптимізації.

Екскурсія в кафе-пекарню «Живий Хліб»

В рамках проекту Jean Monnet Modules на кафедрі маркетингу і логістики продовжується ознайомлення цільових аудиторій проекту з європейським досвідом ведення бізнесу.

Представники команди проекту разом з наймолодшою аудиторією проекту — школярами ЛМР № 18 завітали в кафе-пекарню «Живий Хліб», яка недавно завоювала перемогу в Національній ресторанній премії «СІЛЬ» в номінації «Найкраща кафе-пекарня». Засновники зазначають: «Ми створюємо якісний і смачний продукт. В пекарні «Живий Хліб» для нас найважливішими є натуральність і екологічність. Використовуємо жорнове борошно, більшість випічки — на заквасці, а не дріжджах. Багато експерементуємо зі смаками. Печемо як традиційні для українців хліби, так і італійські та французькі».

Особливістю закладу вважається наявність власної пекарні, де виробляють авторський хліб і французьку здобу з натуральних інгредієнтів, італійського борошна й французького масла. Від своєчасних взаємоузгоджених логістичних рішень у постачанні, виробництві та збуті залежить кінцева якість хлібобулочних виробів пекарні та задоволеність клієнтів. Увага підприємців сконцентрована на високих вимогах до якості сировини. Вся продукція торговельної марки виготовляється виключно на базі високоякісної сировини, яку своєчасно постачають перевірені і надійні європейські постачальники. З огляду на постійне розширення асортименту продукції, що випускається, «Живий Хліб» перебуває в постійному пошуку надійних партнерів, що пропонують лояльну програму співпраці і виконують договірні зобов’язання.

Під час екскурсії школярі ознайомилися з процедурою випікання хліба, продегустували хлібні новинки пекарні та послухали лекцію щодо корисності споживання хліба на натуральній природній заквасці зі здорового житнього і пшеничного борошна без дріжджів. Окрім пізнавальної лекції, кафе-пекарня «Живий Хліб» підготувала добірку зимових майстер-класів, серед яких діти обрали «Розпис пряників» з імбирного тіста та цукрової глазурі.

ХІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Маркетинг та логістика в системі менеджменту»

22-24 жовтня 2020 р. відбулася ХІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Маркетинг та логістика в системі менеджменту», яка цьогоріч вперше проводилася у форматі відеоконференції. Учасниками конференції стали науковці, викладачі, аспіранти, студенти близько тридцяти закладів вищої освіти України, а також університетів Польщі, Німеччини, Словаччини, Естонії, Литви, Туреччини та інших країн Європи, представники бізнесу та влади. 

В рамках проекту Logistics and Supply Chain Management: dissemination of the european experience (610856-EPP-1-2019-1-UAEPPJMO-MODULE) було проведено роботу  Секції 1 конференції: Логістика та управління ланцюгами поставок.

У Секції було представлено доповіді науковців з університетів України, Польщі, Німеччини. Учасники обговорили актуальні питання логістики в умовах змін, перспективи розвитку логістики та ланцюгів поставок. Зважаючи на актуальні проблеми сучасної економіки та необхідність генерування інноваційних логістичних рішень з метою адаптації до швидкозмінних зовнішніх умов, основними напрямками роботи Секції стали:

  1. Логістика і управління ланцюгами поставок. Українські підприємства в глобальних ланцюгах поставок. Логістична концепція використання транзитного потенціалу країни. Впровадження найкращих європейських практик в Україні

  2. Адаптація логістичної діяльності підприємств до сучасних викликів глобальної економіки. Сталий розвиток логістичних систем в умовах пандемії.

  3. Вплив цифрової економіки на прийняття логістичних рішень.

В межах роботи Секції 1 також відбувся офлайн круглий стіл на тему: «Дерегулювання та лібералізація ринку транспортних послуг України».

Науковці, викладачі, аспіранти, студенти  мали можливість отримали цінну інформацію щодо кращих європейських практик і досвіду у сфері логістики і управління ланцюгами поставок, а широка географія учасників конференції сприятиме поглибленню співпраці та налагодженню тісніших зв’язків із партнерами з інших країн.  

Участь у конференції як представників академічної спільноти, так і представників влади і бізнесу сприятиме формуванню вищих стандартів навчання та підготовки фахівців в Україні шляхом запровадження інноваційних підходів, побудованих на ефекті синергії освіти/науки – бізнесу –  влади.

Деталі про конференцію «Маркетинг та логістика в системі менеджменту»:

https://www.facebook.com/events/1085652741821702


http://ml.lp.edu.ua

Студентський науковий форум «Молодь створює логістику майбутнього»

24 жовтня 2020 р. в режимі відео-конференції відбувся Студентський науковий форум «Молодь створює логістику майбутнього».

Мета форуму: дати старт проекту формування екосистеми підготовки професіоналів майбутнього для сфери логістики та управління ланцюгами поставок. 

Форум розпочався із вітального слова представників кафедри логістики НАУ професора Кулика В.А. та асист. Оксани Овдієнко, зав. каф. маркетингу і логістики НУ «Львівська політехніка» професора Крикавського Є.В.

Далі присутні мали можливість ознайомитися із можливостями професійного розвитку і побудови карʼєри у сфері логістики і управління ланцюгами поставок завдяки різним програмам: 

Віра Добачевська — президент українського CSCMP та директор Київської логістичної школи виступила з презентацією про українське представництво Ради професіоналів з управління ланцюгами постачання та політики роботи з молоддю 

Маргарита Романова — експерт сфери supply chain&project management виступила з темою «Професійна сертифікація як ключ до успішної професійної діяльності в майбутньому».

Андрій Алєксєєв — Спікер-член українського представництва CSCMP представив «Молодіжні проекти і можливості стажування за кордоном за програмами CSCMP».

А після доповідей відбулися захоплюючі дебати між двома командами! 

Студенти готували аргументи «за» і «проти» таких тем: «Smart — логістика — потенційна конкурентна перевага України на глобальному ринку», і «Майбутнє за green- логістикою». Підґрунтям для обговорення визначального вектору мабутнього розвитку логістики стали результати проведеного опитування менеджерів нової генерації, які навчаються в провідних європейських університетах. Дослідження було проведено у рамках реалізації проекту Європейського союзу Еразмус+ Jean Monnet Module «Логістика та управління ланцюгами поставок: поширення європейського досвіду» за підтримки німецьких та польських колег (навесні, в European supply chain day 2020). 

Метою опитування було: дослідити перспективи розвитку логістики та управління ланцюгами поставок очима майбутніх фахівців із країн ЄС та України. Отримані результати були використані учасниками команди від НУ «Львівська політехніка» в ході дебатів — під час формулювання тверджень, аргументів, доказів, недоліків та орієнтирів майбутнього вектора розвитку логістики в Україні та світі. Чудові емоції і азарт переповнювали усіх учасників, оскільки обговорювані теми важливі як для розвитку логістики і управління ланцюгами поставок, так і для позитивних змін в економіці країни і суспільстві в цілому. 

Представники бізнесу, наукової спільноти та присутні на Форумі високо оцінили рівень підготовки учасників команд, їх ерудицію і вміння вести дебати та аргументовано відстоювати свою позицію.

Особлива подяка за участь студентам кафедри маркетингу і логістики — Кіщуку Віталію, Петришин Ярині, Петрик Тетяні, Прокопенко Каріні, Синишину Роману, Снітко Оксані, Флик Ірині.

Захід відбувся в рамках ХІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Маркетинг та логістика в системі менеджменту» (Секції Логістика та управління ланцюгами поставок) (НУ «Львівська політехніка», м.Львів) та ХVІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми підготовки професійних кадрів з логістики в умовах глобального конкурентного середовища» (НАУ, м.Київ) при підтримці Київської логістичної школи (KLS) та CSCMP.

Деталі події:

https://www.facebook.com/events/2882888978608974
http://ml.lp.edu.ua
https://lpnu.ua/logistics-scm

78-а студентська науково-технічна конференція НУЛП, Секція «Економіка і менеджмент»

Традиційно восени відбулася студентська конференція. 27 жовтня 2020р. студенти представили наукові роботи в Підсекції конференції «Логістика та управління ланцюгами поставок: поширення європейського досвіду»  в рамках даного проекту https://www.facebook.com/logistics.scm.lpnu

Переможиця виступів серед студентів: Карина Прокопенко (н.к. Мащак Н.М.)

Студенти усіх курсів підготували актуальні і цікаві теми з логістики, викладачі високо оцінили проведені дослідження.

В День Логістики у рамках проекту Erasmus+ Jean Monnet Module «Логістика та управління ланцюгами поставок: поширення європейського досвіду» відбувся 1st Logistics Hackathon.

Основною метою І Логістичного хакатону було відшукання унікальних рішень однієї з найгостріших на сьогодні логістичних проблем галузі – збитковості пасажирських залізничних перевезень в Україні. Таке завдання студенти отримали від Генерального партнера заходу АТ «Укрзалізниця».

Над розв’язанням проблеми і пошуком можливостей зростання доходів від приміських пасажирських перевезень працювали студенти різних спеціальностей та інститутів Політехніки. Понад 270 учасників з 58 команд разом з менторами 1st Logistics Hakhathon згенерували 420 ідей та обрали з них 58 найцікавіших.

У фіналі Хакатону зустрілися 4 команди студентів із 4 інститутів Національного університету «Львівська політехніка» (ІНЕМ, ІБІС, ІППО, ІТРЕ), які запрезентували свої ідеї жюрі та всім присутнім.

Щиро вітаємо студентів команди «Північний експрес» (Інститут телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки) – Олександра Яцишина, Павла Макогона, Андрія Пригоду, які стали переможцями за результатами оцінок професійного жюрі.

Учасники отримали цінну практику розв’язання актуальних логістичних питань, дослідили європейський досвід, а найкращі рішення, створені під час Хакатону, мають високі шанси на втілення. Всі учасники попрактикували навички нетворкінгу, командної роботи, надихнулися ідеями одне одного, вдало й креативно представили рішення.

Організатори 1st Logistics Hackathon щиро дякують усім партнерам, учасникам, гостям за активну участь у святкуванні Дня Логістики (European Supply Day)!

Особлива подяка – заступнику голови Львівської обласної ради Юрію Холоду, який під час свого виступу наголосив на важливості й необхідності швидкого розвитку транспортно-логістичної системи як одного з ключових чинників інтеграції економіки України у європейський простір, окреслив перспективи розвитку логістичної галузі Львівщини та наголосив на важливості співпраці бізнесу, влади й освіти/науки і пріоритизації креативного, інновативного мислення. Докладніше про виступ Юрія Ігоровича – на сторінці Львівської обласної ради.

Також висловлюємо особливу подяку представникам Генерального партнера:

  • Михайлу Івановичу – заступнику начальника технічної служби;
  • Віталію Олексійовичу – начальнику відділу договорів і логістики;
  • Лесі Зіновіївні – провідному інженеру вагонної служби;
  • Зіновію Миколайовичу – начальнику відокремленої (вантажної) дистанції комерційної служби і маркетингу.

Організатори 1st Logistics Hackathon – викладачі кафедри маркетингу і логістики Євген Крикавський, Наталія Гайванович, Наталія Чорнописька, Софія Леонова, Олена Похильченко, Оксана Довгунь – бажають студентам цікавих заходів та проривних ідей у проєктах, успіхів у професійному майбутньому!

Інформація також в соцмережах: Facebook, Instagram

Відео-запис події

 

1st Logistics Hackathon. 1st Logistics Hackathon. 1st Logistics Hackathon. 1st Logistics Hackathon.

Літня школа «Логістика та управління ланцюгами поставок» 2021.

31 травня – 4 червня 2021 року в рамках реалізації проекту Erasmus+ Jean Monnet Module «Логістика та управління ланцюгами поставок: поширення європейського досвіду», який виконують на кафедрі маркетингу і логістики Національного університету «Львівська політехніка», відбулася Літня школа «Логістика та управління ланцюгами поставок».

Основна мета Літньої школи, яку організували члени проектної команди міжнародного проекту Logistics and Supply Chain Management: dissemination of European experience, – це ознайомлення учнів старшої школи зі сферою логістики й управління ланцюгами поставок, кращими європейськими логістичними практиками та формування в учнів усвідомленого підходу до вибору майбутньої професії.

Цього року учасниками Літньої школи були учні ліцею «Європейський» Львівської міської ради. У програмі – тематичні ігри, презентації, екскурсії.

День 1. Відкривали захід керівниця проекту Наталія Гайванович і директорка Ліцею п. Лариса Янковська. Усі учасники та викладачі кафедри маркетингу і логістики зустрічалися щодня в просторому класі дізнаватися і ділитися досвідом про логістику. Доцент Наталія Чорнописька провела сесію знайомства учасників. Учні поділилися своїми досягненнями і мріями. В рамках Team-building доцент Оксана Довгунь провела гру Marshmallow Challenge – учні пробували побудувати найвищу вежу, яка б встояла, генерували ідеї та відстоювали думку в командах. А далі організатори познайомили учасників з важливими термінами та цінностями, які притаманні Європейському союзу. Гру на відгадування основних понять провела доцент Софія Леонова.

День 2. У вівторок учні увійшли в роль менеджерів з логістики, які займаються міжнародними перевезеннями, та зіграли у бізнес-гру Business on the move під керівництвом доцентів кафедри маркетингу і логістики Наталії Гайванович та Олени Похильченко. Ця гра набула популярності у логістичній сфері за підтримки багатьох провідних європейських компаній як модель для вивчення бізнес процесів у логістиці і ланцюгах поставок, застосування логістичних знань та навиків через розв’язання різноманітних завдань. Гравці приймали такі ж рішення, які щодня приймають реальні логісти на європейському ринку. Учні вдало проявили здатність швидко орієнтуватись у форс-мажорних обставинах, що вплинуло на кінцевий результат. Переможцями стали:

  • І місце – Віктор, Мар’ян і Максим;
  • ІІ місце – Софія, Яна;
  • ІІІ місце – Божена, Віолетта, Дарина.

День 3. Середа на Літній школі була також насичена. Учні ознайомились із основними термінами логістики на виробництві (poka-yoke, kanban, кайдзен, lean-production, just-in-time), також і позмагалися на засвоєння цих понять у системі тестування kahoot. Далі учасники спробували зрозуміти, які є зайві втрати на виробництві при роботі в команді та обмеженому часі під керівництвом Наталії Чорнописької та Оксани Довгунь. І завершили день грою з виготовлення піци у двох командах. Виготовляли не справжню піцу, але відчули, на скільки не просто буває на виробництві перерозподілити ролі, увійти в роль певної професії, контролювати якість, розуміти колег, нічого не забути та досягти плану – виконати вчасно замовлення клієнтів.

День 4. У четвер учні прослухали лекції про ланцюги поставок, про європейські практики їхнього формування та про компанії, які забезпечують логістичне обслуговування. Для кращого розуміння процесів викладачі Олена Похильченко, Наталія Гайванович та Софія Леонова провели з учасниками гру з управління ланцюгами поставок. Це рольова імітаційна гра, яка дає змогу учасникам відчувати типові проблеми координації ланцюгів поставок, в яких нехтують обміном інформацією та співпрацею. У цій грі ланцюг поставок є прототипом будь-якої неузгодженої системи, де проблеми виникають через відсутність системного мислення. Кожен учень побував у ролі виробника, постачальника або ж споживача, щоб побачити, як в реальності формуються замовлення та відбувається їхнє виконання.

В останній день Літньої школи учасники отримали сертифікати та сувеніри. На Літній школі «Логістика та управління ланцюгами поставок» учні розвивали навички командної роботи і критичного мислення, виконуючи завдання індивідуально та в групі. З лекцій та відео школярі дізналися про сутність та основні принципи логістики та ланцюгів поставок з урахуванням європейського досвіду.

Організатори Літньої школи дякують адміністрації Ліцею в особі директора Лариси Анатоліївни та завуча Галини Богданівни за співпрацю у реалізації заходу в рамках проекту Erasmus+ Jean Monnet Module, вітають усіх із продуктивним навчанням, бажають усім успіхів у навчанні та здійснення задумів!

Інформація також в соцмережах: Facebook, Instagram

Відео-запис події

Літня школа «Логістика та управління ланцюгами поставок» 2021 Літня школа «Логістика та управління ланцюгами поставок» 2021 Літня школа «Логістика та управління ланцюгами поставок» 2021 Літня школа «Логістика та управління ланцюгами поставок» 2021

Участь в 11th International Conference on Applied Economics Contemporary Issues in Economy в Польщі.

Науковці кафедри маркетингу і логістики Інституту економіки і менеджменту Львівської політехніки взяли участь в 11th International Conference on Applied Economics Contemporary Issues in Economy в Польщі.

Учасники з різних закладів вищої освіти 7 країн виступили у двадцяти одній тематичній секції конференції.

У секції Management and value creation I доцент кафедри маркетингу і логістики Оксана Довгунь представила результати дослідження Formation of future logistics landscape: Ukrainian case, яке провели викладачі Євген Крикавський, Наталія Гайванович, Олена Похильченко, Софія Леонова, Наталія Чорнописька, Оксана Довгунь.

Робота виконана в рамках проекту «Логістика та управління ланцюгами поставок: поширення європейського досвіду» Erasmus+ Jean Monnet Module Logistics and Supply Chain Management.

 

Future of Learning Design

28 вересня 2021р. відбувся цікавий захід в Німеччині - Future of Learning Design, на який підготували доповідь доц. Довгунь Оксана та доц. Гайванович Наталія.

Як учасники проекту Erasmus+ JMM «Логістика та управління ланцюгами поставок: поширення європейського досвіду», викладачі поділилися інформацією про проект та своїм досвідом використання діждитал-технологій у рамках реалізації проекту, зокрема, при викладанні курсу для студентів різних спеціальностей, проведенні міжнародної науково-практичної конференції «Маркетинг і логістика в системі менеджменту», Supply chain day 2020 і 2021, а також екскурсій в онлайн форматі.

Викладачі вдячні за запрошення організаторам заходу VentureLab  - пані Вікторії фон Розен, пану Boris Bauke (Prof. Dr. Technische Hochschule Aschaffenburg) та виступаючим. Експерти представили свій важливий досвід, корисні поради та можливості використання діджитал-технологій для ефективного навчання в сучасних умовах, що важливо для подальної практики.

Facebook

Екскурсія на «Концерн Хлібпром» 2021

З метою ознайомлення цільових аудиторій з передовим європейським та світовим досвідом ведення бізнесу в рамках проекту «Логістика та управління ланцюгами поставок: поширення європейського досвіду» Jean Monnet Modules студенти ІV курсу Національного університету «Львівська політехніка» спеціальності «Логістика» разом із викладачами проекту Наталією Гайванович та Софією Леоновою побували на ПрАТ «Концерн Хлібпром».

Під час екскурсії виробничими підрозділами студенти:

  • покроково ознайомилися з логістикою процесу підготовки, замісу, випікання хліба та хлібобулочних виробів, дізналися про особливості технології шокової заморозки напівфабрикатів;
  • ознайомилися із процесами формування замовлення, відвантаження, транспортування і зберігання хліба та хлібобулочної продукції;
  • оцінили важливість використання інтегрованих інформаційних технологій для підвищення ефективності управління ланцюгами поставок, де важливим чинником є системний підхід у налагодженні партнерських відносин із постачальниками, перевізниками, посередниками, клієнтами тощо.
  • дізнались про особливості підготовки спеціалістів з логістики, оцінили специфіку вимог до претендентів на зайняття вакантних посад на підприємстві, обговорили проблемні питання та отримали перелік кейсів як завдання до вирішення і презентації на майбутній співбесіді.

 

79-та Студентська науково-технічна конференція

22 жовтня відбувся І етап 79-ї Студентської науково-технічна конференція Національного університету «Львівська політехніка», секція «Економіка і менеджмент» – доповіді студентів у підсекції «Логістика та управління ланцюгами поставок: поширення європейського досвіду».

Дослідження актуальних тем у логістиці та ланцюгах поставок виконали студенти різних курсів. До окремих матеріалів конференції, які були подані до опублікування, студенти підготували виступи, зокрема:

  • Віталій Кіщук (МЕЛГ-21). Консолідація вантажів у міжнародних перевезеннях. Науковий керівник – Наконечна Т.В.
  • Тетяна Петрик (МЕЛГ-21). Логістична «антикрихкість»: як карантин впливає на ринок логістичних послуг. Науковий керівник – Наконечна Т.В.
  • Роман Синишин (МЕЛГ-21). Логістика кризових ситуацій: case-study. Науковий керівник – Гайванович Н.В.
  • Христина Блюсович (МЕ-49). Роль логістики в умовах надзвичайної ситуації техногенного характеру. Науковий керівник – Фігун Н.В.
  • Олеся Шевчук (МЕЛГ-11). Використання автоматизованих керованих транспортних засобів (AGVs) у логістичних процесах: досвід Німеччини та перспективи в Україні. Науковий керівник – Гайванович Н.В.
  • Максим Попелюк (МЕ-48). Перспективи використання технології блокчейн у логістиці та ланцюгах поставок. Науковий керівник – Гайванович Н.В.
  • Дарина Вікторова (МЕ-38). Логістика квітів в Україні і світі. Науковий керівник -Кобилюх О.Я.
  • Дмитро Коцебчук (МК 34). Інновації в логістиці. Науковий керівник – Наконечна Т.В.
  • Соломія Ковальчук (МЕЛГ-21). Екологістичні інновації Nestle. Науковий керівник – Чорнописька Н.В. та інші.

І студентам, і викладачам було пізнавально розкривати проблематику логістичних процесів в сучасних умовах та подискутувати зі студентами, які вже мають і професійний досвід. Студенти проявили вміння формулювати основні тези досліджуваної теми та обґрунтовано представляти результати дослідження.

Викладачі проєктної команда проєкту Erasmus Jean Monnet Module «Логістика та управління ланцюгами поставок: поширення євроейського досвіду» дякують усім доповідачам і гостям за інтерес до студентської конференції та загалом до проєкту. Бажають учасникам натхнення на нові дослідження, цікавих практичних завдань у логістиці та успішного професійного розвитку!

79-та Студентська науково-технічна конференція 79-та Студентська науково-технічна конференція 79-та Студентська науково-технічна конференція

День логістики 2022 в рамках проекту «Логістика та управління ланцюгами поставок: поширення європейського досвіду»

21 квітня на кафедрі маркетингу і логістики у рамках реалізації проекту Erasmus+ Jean Monnet Module (610856-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE) «Логістика та управління ланцюгами поставок: поширення європейського досвіду» відбувся День Логістики / Supply Chain Day 2022.

Щороку в Supply Chain Day логістична спільнота Європи проводить різні заходи для ознайомлення громадськості з досягненнями, розвитком логістики та інноваціями, основна мета яких – показати перспективність цієї галузі. Війна показала, наскільки логістика та управління ланцюгами постачань є важливими.

Поки військова логістика забезпечує міцний щит, цивільна – має бути надійним тилом. Логістика воєнного часу – тема цьогорічного Дня Логістики 2022. Девіз події – Strong Together.

У заході взяли участь представники компаній та влади, які поділилися досвідом управління логістичними процесами у складний для України час. Загалом до заходу долучилося понад 120 учасників.

Захід розпочався із привітання завідувача кафедри маркетингу і логістики Інституту економіки і менеджменту Львівської політехніки, д.е.н., професора Євгена Крикавського, який зазначив, що кафедра займається дослідженням питань логістики та управління ланцюгами поставок починаючи ще з 1995 року, третій рік поспіль подія відбувається в рамках проекту Erasmus+. Проблеми сьогодення, пов’язані із впливом пандемії та воєнними діями, вкотре нагадують про надзвичайну актуальність прийняття оптимізаційних рішень у всеукраїнському та глобальному вимірах з метою забезпечення гнучкої логістичної інфраструктури, ланцюгів поставок для адаптації до зовнішніх загроз.

Також зі зверненням до учасників виступив голова постійної депутатської комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Львівської обласної ради Володимир Квурт, який розповів про шляхи розв’язання актуальних питань життєдіяльності Львівської області у нинішній ситуації, про виклики, з якими довелося зіткнутися області, й підкреслив особливо важливу роль логістики у розв’язанні соціальних, економічних та інших питань.

Свій досвід ведення бізнесу, адаптації до умов воєнного часу, пошуку нових рішень презентували представники компаній, які працюють на логістичному ринку, зокрема:

  • Роман Скочиляс – заступник директора з міжнародних перевезень компанії ДТЕП «Іст-Захід»;
  • Марія Мулява – виконавчий директор компанії GTL;
  • Марина Мельник – директор з продажів ТОВ «Рабен Україна»;
  • Софія Телефуз – менеджер із внутрішніх комунікацій поштово-логістичної компанії «Meest»;
  • Андрій Данилів – заступник директора з розвитку мережі АТ «Укрпошта»;
  • Олександр Камишін – голова правління АТ «Укрзалізниця»;
  • Олег Смокоровський – начальник технічного відділу служби вагонного господарства АТ «Укрзалізниця»;
  • Леся Стасюк – провідний інженер служби вагонного господарства АТ «Укрзалізниця»;
  • Андрій Федоренко – директор ТОВ «Леідінг» (Lading LCC).

Роботу заходу продовжила дискусійна панель, на якій всі присутні мали можливість задати запитання представникам компаній, обговорити проблеми та можливості, які властиві логістичному ринку в сучасних умовах, обмінятися актуальним досвідом та практиками.

Цікавими і надихаючими були й виступи студентів під час другої дискусійної панелі. Студенти Настя Капущак – волонтер Студентського волонтерського штабу Національного університету «Львівська політехніка», Марта Ткаченко – виховник та волонтер в організації «Пласт», Остап Нагірний – волонтер громадської організації «Волонтерська сотня» та Христина Питак – випускниця кафедри маркетингу і логістики, волонтер в організації Save Ukraine, поділилися особливостями логістичної підтримки волонтерської діяльності у воєнний час, пов’язаними із розв’язанням проблем організації, сортування та відвантаження гуманітарної допомоги, координування розподілу необхідних речей та інформаційного супроводу.

Команда проекту «Логістика та управління ланцюгами поставок: поширення європейського досвіду» щиро вдячна усім учасникам, спікерам, а також студентській молоді за цікаві змістовні доповіді й за активну волонтерську роботу.

Щиро віримо і сподіваємось, що вже на наступному Дні логістики (Supply Chain Day) темою обговорення стане відбудова України після Перемоги та роль у цьому відновленні галузі логістики й управління ланцюгами поставок.

Інформація також в соцмережах: Facebook, Instagram

Відео-запис події

 

Логістика та управління ланцюгами поставок: поширення європейського досвіду Логістика та управління ланцюгами поставок: поширення європейського досвіду Логістика та управління ланцюгами поставок: поширення європейського досвіду Логістика та управління ланцюгами поставок: поширення європейського досвіду Логістика та управління ланцюгами поставок: поширення європейського досвіду Логістика та управління ланцюгами поставок: поширення європейського досвіду

Літня школа «Логістика та управління ланцюгами поставок» в рамках проекту Erasmus+ Jean Monnet Module «Логістика та управління ланцюгами поставок: поширення європейського досвіду»

6–10 червня 2022 року відбулася Літня школа «Логістика та управління ланцюгами поставок» в рамках проекту Erasmus+ Jean Monnet Module «Логістика та управління ланцюгами поставок: поширення європейського досвіду», який реалізовується на кафедрі маркетингу і логістики Національного університету «Львівська політехніка».

Основна мета Літньої школи, яку організували члени проектної команди міжнародного проекту Logistics and Supply Chain Management: dissemination of European experience, – це ознайомлення учнів старшої школи зі сферою логістики й управління ланцюгами поставок, кращими європейськими логістичними практиками та формування в учнів усвідомленого підходу до вибору майбутньої професії. Літня школа у такому форматі відбудеться другий рік поспіль, цього року її учасниками були учні Львівської академічної гімназії.

День 1. В перший день Літньої школи було приємно познайомитися з учасниками. Вітальне слово виголосили керівниця проекту – Наталія Гайванович. Наталя Чорнописька провела сесію знайомства учасників. Учні 8–9 класів розповіли про мрії бути лікарями, бізнесменами, архітекторами, маркетологами, юристами, програмістами, менеджерами та іншими спеціалістами, про свої досягнення в музиці, спорті, інших сферах.

В рамках Team-building Оксана Довгунь провела гру Marshmallow Challenge. Усі добре генерували ідеї та відстоювали думку в команді. Також організатори ознайомили учасників з інформацією про Європейський союз. Гру Allias на відгадування відомих людей, цінностей, столиць, країн, культури і традицій провела Софія Леонова.

День 2. Учні увійшли в роль логістичних операторів та зіграли у гру Business on the move (Великобританія). Ця гра набула популярності у логістичній сфері за підтримки багатьох провідних європейських компаній як модель для вивчення бізнес-процесів у логістиці та ланцюгах поставок.

Гравці приймали рішення, які щодня приймають реальні учасники міжнародного ринку. І на ринку бувають форсмажорні обставини, конкуренти приймають рішення, які можуть завадити планам. Важливо і виконувати замовлення, і оптимально використовувати наявні ресурси.

День 3. Середа на Літній школі була радісна й активна. Учні послухали основні терміни логістики на виробництві (poka-yoke, kanban, кайдзен, lean-production, just-in-time). Також Наталя Чорнописька провела коротке тестування на засвоєння цих понять в kahoot. Далі учасники спробували зрозуміти, які є зайві втрати на виробництві під час роботи в команді та обмеженому часі. Під керівництвом Наталії Гайванович та Оксани Довгунь зіграли у гру з виготовлення піци.

Учасники відчули, наскільки непросто на виробництві перерозподілити ролі, увійти в роль певної професії, контролювати якість, комунікувати і виконати вчасно замовлення клієнтів. А ще й дотримуватися порядку на робочому місці.

День 4. Учні послухали лекцію про ланцюги поставок, європейські практики їхнього формування та компанії, які забезпечують логістичне обслуговування.

Далі учасники зіграли в кілька ділових ігор під менторством Наталії Гайванович, під час яких пропрацювати навики комунікації, взаємодії, співпраці. Така практика особливо важлива для налагодження ефективного функціонування ланцюга поставок та успішного ведення бізнесу загалом.

Учні спробували себе у різних ролях: і менеджерами зі збуту, і керівниками, яким необхідно налагодити ефективну роботу своїх співробітників, і представниками компаній, які повинні укласти вигідні контракти про купівлю/продаж товарів.

День 5. В останній день Літньої школи учні з викладачами Наталією Чорнопиською та Софією Леоновою побували на екскурсії на ПрАТ «Концерн Хлібпром».

Учасники отримали сертифікати і сувеніри за підсумками заходу. На Літній школі «Логістика та управління ланцюгами поставок» учні розвивали навички командної роботи і критичного мислення, виконуючи завдання індивідуально та в групі. З лекцій, відео й екскурсії школярі дізналися про сутність та основні принципи логістики і ланцюгів поставок з урахуванням європейського досвіду.

Організатори Літньої школи дякують адміністрації Львівської академічної гімназії в особі директора Лесі Юхман та завуча Наталії Сиротинської за співпрацю у реалізації заходу в рамках проекту Erasmus+ Jean Monnet Module, вітають усіх із продуктивним навчанням, бажають успіхів та здійснення задумів!

Інформація також в соцмережах: Facebook, Instagram

Літня школа Літня школа Літня школа Літня школа

Екскурсія на ПрАТ «Концерн Хлібпром».

Учні Літньої школи, що проводилася в рамках проекту  Erasmus+ Jean Monnet Module, разом з викладачами Наталією Чорнопиською та Софією Леоновою побували на екскурсії на ПрАТ «Концерн Хлібпром».

«Концерн Хлібпром» є одним із найбільших підприємств українського ринку хліба, яке щодня виготовляє до 160 тонн хлібної, кондитерської продукції та напівфабрикатів. Компанія впроваджує інноваційні рішення, в рамках програми технічного розвитку інвестує у високотехнологічне обладнання з Німеччини, Швейцарії, Франції, Нідерландів.

Було дуже пізнавально, і ми радіємо, що у виробничих підрозділах гімназисти:

  • покроково ознайомилися з логістикою процесу підготовки, замісу, випікання хліба та хлібобулочних виробів і з процесами формування замовлення, відвантаження, транспортування та зберігання продукції;
  • оцінили важливість використання інтегрованих інформаційних технологій для підвищення ефективності управління ланцюгами поставок;
  • продегустували неймовірно смачні круасани та мафіни, а також щойно спечений хліб, який завдяки сучасним технологіям шокової заморозки та ефективній роботі міжнародних ланцюгів поставок сектору фреш-логістики отримують замовники продукції ПрАТ «Хлібпром» у США та ЄС.

Організатори вдячні за можливість співпраці з ПрАТ Концерн «Хлібпром» і дякують колективу ВП «Цех кондитерських виробів» за організацію та проведення пізнавальної і цікавої екскурсії!

 

 

Оновлено 1 рік 5 місяців тому