Літня школа «Європейський підхід до штучного інтелекту»

Літня школа ШІ

Штучний інтелект уже давно перейшов із фантастичних книжок і фільмів до буденного життя кожного з нас. Щодня ми спілкуємося з чат-ботами, які допомагають нам замість людей-операторів, отримуємо рекомендації під час купівлі в онлайн-магазинах, персоналізований контент і рекламу в соцмережах, використовуємо розумні речі або живемо в розумних будинках, ставимо медичні діагнози чи прогнозуємо курси валют за допомогою ШІ.

Сучасні технології ШІ дають змогу аналізувати відео та зображення в режимі реального часу, що може підвищити безпеку громадян, оптимізувати трафік у великих містах, допомогти вибрати найшвидші маршрути. Навіть більше — сьогодні генеративний ШІ здатен розв’язувати доволі творчі завдання: чат GPT успішно пише резюме, есе та курсові роботи, а Midjourney генерує фантастичні картини й ілюстрації.

Але що більшого поширення набуває використання ШІ, що відповідальнішими та складнішими стають завдання, розв’язання яких довіряють машинам, то частіше людство замислюється про можливі виклики: а наскільки безпечним є делегування важливих завдань ШІ? Чи для всіх завдань використання ШІ є етичним? Чи не спричинить прийняття рішень на основі ШІ проблему дискримінації? Чи потрібно державі контролювати процеси розвитку та використання ШІ на законодавчому рівні?

Усі ці питання розглядатимуть на Літній школі «EU and AI: Європейський підхід до штучного інтелекту», яку організувала кафедра АСУ Національного університету «Львівська політехніка» у межах виконання освітнього проєкту Erasmus+ Жан Моне Модуль «Надійний штучний інтелект: європейський підхід» (№ 101085626 – TrustAI – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH):

1) Сучасні технології ШІ: можливості, перспективи, обмеження;
2) Європейський підхід до машинного навчання;
3) Надійний штучний інтелект: підхід, заснований на оцінці ризику;
4) Нова нормативна база щодо ШІ: етичний ШІ.


У практичних секціях запрошені експерти розкажуть про найкращі практики та цікаві завдання використання Big Data та AI.