Основними напрямками наукової діяльності кафедри є:
- Створення та вивчення нових підходів реалізації основних етапів системотехнічного, схемотехнічного, конструкторського та технологічного проектування пристроїв електронної та фотонної техніки.
- Проведення науково-дослідних робіт по розроблені органічних світловипромінюючих структур для дисплейних технологій та новітніх систем освітлення, а також пристроїв електроніки на основі органічних та композитних матеріалів, зокрема елементів пам’яті, електрохромних дисплеїв, транзисторних приладів та електромеханічних актюаторів із залученням різних технологічних методів формування та комплексного дослідження їх параметрів.
- Проведення науково-дослідних робіт з розроблення сенсорів для вимірювання показника заломлення рідин та газів, проектування та виготовлення лазерів з розподіленим зворотнім зв’язком, смугових оптичних фільтрів, підкладок з ґратками, в яких реалізується хвилеводний резонанс.
- Розроблення технології синтезу металевих наночастинок та дослідження можливості локального нагріву біологічних тканин.
- Чисельне моделювання пристроїв електроніки та фотоніки для пошуку оптимальних структур для забезпечення заданих параметрів таких пристроїв.
- Розроблення програмного забезпечення для чисельного моделювання процесів в пристроях електроніки та фотоніки, що розробляються в НДЛ, а також здійснення маркетингу, провадження інноваційної діяльності, сприяння підготовці студентів, аспірантів і докторантів, вирішення актуальних наукових і науково-технічних проблем економіки, співпраця з підприємствами, закладами вищої освіти, установами, компаніями, у т.ч. закордонними.
НАУКОВІ ПРОЄКТИ
Проєкти ЄС
Стратегія досліджень та інновацій Національного університету "Львівська політехніка», присвячена біловипромінюючим органічним системам освітлення HELIOS 2024-2027 (HORIZON-WIDERA-2023-ACCESS-02101155017)
Проєкт HELIOS має на меті підвищити науковий рівень та інноваційний потенціал Національного університету "Львівська політехніка" (LPNU) та його партнерів по програмі Twinning - Каунаського технологічного університету, Університету Глазго, Ризького технічного університету та Intelligentsia Consultants Sarl. Метою їхньої дослідницької складової є створення органічних систем освітлення, що випромінюють біле світло.
Випромінювачі без важких металів для джерел світла нового покоління MEGA 2019-2023 (823720 — MEGA — H2020-MSCA-RISE-2018)
Флуоресцентні матеріали, що не містять органічних важких металів, демонструють винятковий потенціал для використання в джерелах світла нового покоління, таких як органічні світловипромінювальні пристрої (OLED) і органічні лазери. Очікується, що ці нові матеріали дозволять створювати органічні електронні пристрої з вищою ефективністю, простішими структурами пристроїв, меншими витратами на виготовлення та меншим впливом на навколишнє середовище.
Міжнародні білатеральні проєкти
Розроблення високоефективних світловипромінювальних наноструктур на квантових ямах для органічних електролюмінесцентних пристроїв, що випромінюють в червоній та інфрачервоній областях спектру QUANT 2024-2025 (Українсько-литовський білатеральний проєкт)
Проєкт передбачає розроблення високоефективних OLED на квантових ямах, що випромінюють світло в червоній та інфрачервоній областях спектру, а також у вивченні фізичних особливостей випромінюючої релаксації у низькорозмірних 2D органічних гетероструктурах сформованих на основі новосинтезованих амбіполярних емітерів з органічними бар’єрними шарами комерційно доступних широкозонних органічних напівпровідників типу: mCP; Tm3PyP26PyB; та TmPyPB.
Проєкти НАТО
Фотонно-кристалічні сенсори біологічних і хімічних агентів на основі нанокомпозитів G5351, 2018-2021 (NATO Science for Peace Multi-Year Project G5351)
Метою проекту є розробка дешевих, але ефективних структур фотонних кристалів (ФК), утворених періодичним розподілом наночастинок у полімерній матриці, для високочутливого виявлення хімічних і біологічних агентів. Об'ємні ФК-структури виготовлятимуть голографічним методом в оригінальних нанокомпозитах, розроблених авторами. Основними етапами проекту є: (i) теоретичний аналіз і проектування; (ii) виготовлення та характеристика датчиків без міток; (iii) функціоналізація структур PC за допомогою графенових нанопластівців і (iv) тестування ефектів посилення у флуоресцентній та комбінаційній спектроскопії.
Українські проєкти
Низькорозмірні структури для підсилення квантового виходу люмінесценції у високоефективних фосфоресцентних світловипромінюючих пристроях 2024-2026 (Національний фонд досліджень України, 0124U003833)
Головною метою проєкту є вивчення та розроблення 2D розмірних наношарових гетероструктур з використанням органічних емісійних матеріалів на основі нових RTP емітерів та плазмонних наночастинок металів з подальшим застосуванням у конструкції високоефективних OLED.
Розроблення плазмонних наноструктурованих підкладок для підсилення SERS сигналу при детектуванні вибухових речовин 2024-2026 (Міністерство освіти та науки України, ДБ/СЕРС 0124U000823 )
Метою наукової роботи є розроблення та оптимізація морфології SERS підкладок на основі наноструктур з 0D, 1D, 2D розмірністю для покращення селективності і чутливості у детектуванні тротилу та інших небезпечних речовин.
Органічний пристрій з внутрішнім підсиленням фотоструму для реєстрації сигналів низької інтенсивності в ближній інфрачервоній області спектра 2023-2025 (Міністерство освіти та науки України, ДБ/Інфра 0123U101690)
Метою проєкту є реалізація конструкторсько-технологічних засад формування вертикальної органічної NIR чутливої транзисторної структури як багатообіцяючої концепції приладу з внутрішнім підсиленням, що матиме значний інноваційний потенціал у промисловості та обороноздатності та може бути конкурентноспроможною на світовому ринку приладів оптоелектроніки.
Наноструктуровані інтерфейси на основі нетоксичних матеріалів для прикладних застосувань 2020-2022 (Міністерство освіти та науки України, ДБ/Інтерфейс 0120U100675)
Метою наукової роботи є моделювання оптичного відгуку в резонансних умовах, синтез і характеризація наструктурованих інтерфейсів на основі нетоксичних матеріалів та подальше їх оброблення ультрашвидкими лазерними імпульсами для застосування у пристроях електроніки та фотоніки.