Навчальний процес кафедри

Застосовуючи сучасні методики викладання правових дисциплін, дотримуючись сучасних освітніх вимог, що  наразі стоять перед вищою школою, кафедра ЦПП забезпечує викладання правових дисциплін фахового спрямування зі спеціальності 081 Право, залучена до викладання правових дисциплін в інших інститутах Національного університету «Львівська політехніка».

Освітній процес на кафедрі ЦПП здійснюється як за допомогою традиційних організаційних форм навчання (лекції, практичні заняття), так і з використанням інноваційних технологій навчання. Він передбачає застосування сучасних методів навчання, тренінгових та тестових методик, ділових ігор та судових дебатів, спеціальних інформаційних технологій. Активізація розумової діяльності та перевірка здатності застосовувати набуті знання у різних правових ситуаціях, виокремлювати юридично значущі факти і формувати обґрунтовані правові висновки проводиться з використанням імітаційних вправ (задач), які дають можливість набути не лише теоретичні знаня, але й навики правозастосування.

Викладачі кафедри мають великий досвід роботи у системі органів публічного управління, правоохоронних органах, нотаріаті та адвокатурі. 

 Навчання здійснюється за таким формами:

  • Денна;
  • Заочна.

Впродовж останніх років задля посилення практичної орієнтації навчання кафедрою цивільного права та процесу значно розширено використання ігрових та імітаційних форм навчання та посилено практичну складову у підготовці юристів, зокрема щороку проводяться для студентів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти судові дебати з цивільного права та процесу та Брейн-ринг  «Актуальні питання цивільного права та процесу».

Орієнтація на наукові дослідження, що матимуть практичне застосування у діяльності майбутніх фахівців зі спеціальності 081 Право, дотягається за допомогою залучення студентів до наукових досліджень в рамках роботи студентських наукових гуртків «Цивіліст» та «Судове представництво». Метою гуртків є формування у студентів практичних навиків та інтересів у цивільному процесі. Кращі наукові роботи студентів рекомендовані для оприлюднення на конференціях та інших науково-практичних заходах.

Кафедра забезпечує втілення в життя вагомий перелік компонентів освітньо-професійної програми першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 081 Право: «Цивільне право», «Цивільний процес», «Господарське право», «Господарський процес», «Трудове право», «Сімейне право», «Аграрне право», «Екологічне право» та інших. 

На сьогоднішній день кафедра цивільного права та процесу здійснює підготовку магістрів за спеціальністю «Правознавство» (за двома спеціалізаціями «Адвокатська діяльність» та «Нотаріальна діяльність»). 

Кафедрою забезпечується за другим (магістерським) рівнем вищої освіти за спеціальністю 081 Право викладання дисциплін «Актуальні проблеми трудового права», «Актуальні проблеми цивільного права та процесу (судова практика)». 

З метою підготовки здобувачів за другим (магістерським) рівнем вищої освіти спеціальності 081 Право спеціалізації «Адвокатська діяльність» кафедра здійснює викладання дисциплін «Адвокатське самоврядування», «Адвокатура зарубіжних країн», «Актуальні проблеми господарського права та процесу (судова практика)», «Процесуальне представництво», «Організація адвокатської справи», а для здобувачів спеціалізації «Нотаріальна діяльність» викладаються такі дисципліни, як «Договірне право», «Державні реєстри в нотаріальній практиці», «Нотаріальний процес», «Спадкування в Україні», «Актуальні проблеми реєстрації».

Також кафедра цивільного права та процесу здійснює освітню діяльність за освітньо-науковою програмою зі спеціальності 081 Право для третього освітньо-наукового рівня вищої освіти.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 07 квітня 2022 р. № 320 у Інституті права, психології та інноваційної освіти створено спеціалізовану вчену раду, якій надано право проводити захисти дисертацій за спеціальностями:  12.00.07 - «адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право»; 12.00.08 - «кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право».

У процесі втілення освітніх цілей підготовки фахівців кафедра цивільного права та процесу реалізує навчально-методичну, виховну та профорієнтаційну роботу, забезпечення освітнього процесу, укріплення зв’язків з іншими науковими та освітніми установами України, міжнародних зв’язків.

Викладачі кафедри залучені до допомоги студентам у набутті практичних навичок правової роботи у Центрі надання безоплатної правової допомоги.

Оновлено 1 рік 2 місяці тому