Кафедра технології біологічно активних сполук, фармації та біотехнології - одна з провідних випускаючих кафедр Інституту хімії та хімічних технологій Львівської політехніки. Ми вже багато років готуємо високоваліфікованих фахівців для фармацевтичної та біотехнологічної промисловості.
Історія кафедри розпочалася у 1923 році. За період розвитку кафедри було створено ряд спеціальностей, а саме: Технологія органічних барвників та проміжних продуктів (ТОР, ТБПП), Технологія лікарських речовин (ТЛР), Технологія пластичних мас (ТПМ), Технологія біологічно активних сполук (ТБС), Біотехнологія (БТ), Промислова фармація (ПФ), Хімічна технологія фармацевтичних продуктів (ХТФП, ТФП), напрям "Фармація" (ФР), Біотехнологія напряму «Хімічна технологія та інженерія», Технологія фармацевтичних препаратів напряму «Фармація». На теперешній час на кафедрі готують здобувачів за освітніми програмами І (бакалаврського) рівня вищої освіти - ОПП, ІІ (магістерського) рівня вищої освіти - ОПП та ОНП, ІІІ (освітньо-наукового) рівня вищої освіти спеціальностей 162 Біотехнології та біоінженерія та 226 Фармація, промислова Фармація.
Місія кафедри:
забезпечення суспільства висококваліфікованими фахівцями для фармацевтичної та біотехнологічної промисловості відповідно до сучасних вимог стандартів виробництва та стейкхолдерів.
Кваліфіковану підготовку фахівців за спеціальностями 162 Біотехнології та біоінженерія та 226 Фармація, промислова фармація здійснює професійний викладацький склад кафедри, серед якого 6 професорів (докторів наук), 32 доценти (кандидати наук) та 4 асистенти (3 кандидати наук).
За час свого розвитку кафедра значно розширила сферу наукових досліджень, що сформувало теперішній напрям наукових досліджень кафедри: "Синтез і дослідження органічних сполук і функціональних матеріалів, яким притаманна біологічна активність та інші цінні властивості".
Фундаментальна та прикладна направленість наукових досліджень кафедри спрямована на розробку оптимальних методів синтезу нових перспективних біологічно активних сполук з протимікробною, протипухлинною, противірусною, протипаразитарною, антигіпоксичною, антигіпертензивною та іншими фармакологічними діями для створення на їх основі нових фармацевтичних, ветеринарних препаратів, а також засобів захисту рослин та біоцидів для захисту матеріалів і виробів з них від біопошкоджень.
Детальніше ознайомитися з науковими напрямками роботи кафедри можна тут
Співробітники кафедри беруть активну участь у наукових конференціях різного рівня, а також були організаторами:
- XIX Української конференції з органічної хімії (2001 р.)
- II Всеукраїнської науково-практичної конференції "Біотехнологія. Освіта. Наука" (2004 р.)
- Національної науково-технічної конференції з міжнародною участю "Актуальні проблеми синтезу і створення нових біологічно активних сполук та фармацевтичних препаратів” (2008 р.)
- 3-ої Міжнародної літньої школи «Супрамолекулярні системи в хімії і біології» під головуванням Нобелевського лауреату Жан-Марі Лена (2010 р.)
- Міжнародного симпозіуму "Методи застосування комп'ютерної хімії МАСС-4" (2011 р.)
- Національної науково-технічної інтернет-конференції з міжнародною участю "Актуальні проблеми синтезу і створення нових біологічно-активних сполук та фармацевтичних препаратів" (2013 р.)
- IX Міжнародної науково-практичної конференції daRostim 2013 "Фітогормони, гумінові речовини та інші біологічно активні сполуки для сільського господарства, здоров'я людини і охорони навколишнього середовища") (2013 р.)
- Міжнародного наукового конгресу «Сучасні напрямки в хімії, біології, фармації та біотехнології»5 під головуванням лауреата Нобелівської преміїї Роальда Хоффмана (2015 р.)
- VI Міжнародної науково-практичної конференції «KyivLvivPharma-2023». Фармацевтична технологія та фармакологія в забезпеченні активного довголіття" (2023 р.)
- Міжнародної студентської науково-практичної конференції «Належні рішення для прогалин у фармації: відповідно до європейських пріоритетів»
Яскравим підтвердженням високого рівня наукових досягнень нашого колективу є проведення міжнародних заходів (2010 р., 2015 р.) на базі кафедри під головуваннями двох Нобелівських лауреатів в галузі хімії - Жан-Марі Лена та Роальда Хоффмана.
У 2021 році за рейтингом U-Multirank Львівська політехніка увійшла у ТОП-25 найкращих університетів світу за результатами діяльності за напрямом «Фармація» та посіла друге (серед п’яти) місце в рейтингах за цим напрямом серед закладів вищої освіти України.
Стратегічні напрями діяльності:
- профорієнтаційна робота зі вступниками на спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія та 226 Фармація, промислова фармація;
- навчальна, наукова, організаційна, профорієнтаційна робота зі здобувачами вищої освіти, які навчаються за спеціальностями 162 Біотехнології та біоінженерія та 226 Фармація, промислова фармація;
- проведення наукових досліджень, у тому числі спільно з рядом ЗВО та наукових установ як України, так і світу;
- участь та проведення на базі кафедри конференцій (як всеукраїнських, так й міжнародних), конкурсів, засідань, спрямованих на підвищення потенціалу фармацевтичної та біотехнологічної галузей України;
- організація та проведення лекцій, тренінгів, зустрічей для здобувачів вищої освіти та співробітників з залученням висококваліфікованих фахівців фармацевтичної та біотехнологічної індустрії, а також провідних закордонних вчених;
- розвиток академічної мобільності здобувачів вищої освіти та викладацького складу кафедри.