Колектив катедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка» організував цьогоріч вдруге проведення Міжнародної весняної школи для іноземних абітурієнтів Львівської політехніки. Школа відбувалася в дистанційному форматі. Відповідальна за Міжнародну мовну школу – доцент катедри української мови Мирослава Гнатюк.
Захід відбувався в період з 18 лютого до 22 квітня 2025 року і мав на меті поглибити співпрацю зі Спілкою Українських вчителів та освітян у Сполученому Королівстві (Великобританія) шляхом надання фахових консультацій з української мови потенційним закордонним абітурієнтам, а також з метою створення можливостей іноземним абітурієнтам визначитись зі своїм майбутнім життєвим шляхом, вибрати професію та залучити іноземних абітурієнтів на навчання на освітньо-професійні програми, які пропонує Національний університет «Львівська політехніка».
Для абітурієнтів було висвітлено такі ключові теми:
- «Фонетика й засоби милозвучности української мови» (Гнатюк М. В., Григорович І. І.);
- «Ортографічні норми української літературної мови» (Куньч З. Й., Ментинська І. Б.);
- «Лексичні норми української літературної мови» (Харчук Л. В., Дяків В. М.);
- «Морфологічні норми української літературної мови» (Литвин О. Г., Вітвіцька Т. В.);
- «Синтаксичні норми літературної української мови» (Городиловська Г. П., Булик-Верхола С. З.);
- «Українська пунктуація» (Шмілик І. Д., Ротко Л. М.).
Завідувачка катедри української мови, доцент Оксана Литвин від імені політехнічної університетської спільноти щиро подякувала голові СУВу, директорці Школи Пречистої Діви Марії в Лондоні пані Інні Григорович та її заступникам п. Тетяні Вітвіцькій і Людмилі Ротко за підтримання ініціативи в проведенні такого профорієнтаційного заходу. Переконані, що наші спільні зусилля покращать мовні знання дітей, вимушено переселених до Великої Британії через війну в Україні, допоможуть успішно скласти НМТ поза материковою Україною, а також зорієнтують молодь зокрема і щодо можливості вступу до Національного університету «Львівська політехніка».
Майбутні випускники-учасники Міжнародної мовної школи також подякували за проведення таких інтенсивів, бо мають потребу у кваліфікованій підтримці, щоб змогти успішно скласти національний мультипредметний тест в умовах перебування в чужоземному середовищі, або ж стати просто більш впевненим на самому іспиті чи елементарно підтягнути свої знання з різних розділів мови.