Завершився дев’ятитижневий інтенсив у Міжнародній мовній весняній школі (НМТ-2025 – українська мова)

Катедра української мови Львівської політехніки
Фрагмент афіші школи

Колектив катедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка» організував цьогоріч вдруге проведення Міжнародної весняної школи для іноземних абітурієнтів Львівської політехніки. Школа відбувалася в дистанційному форматі. Відповідальна за Міжнародну мовну школу – доцент катедри української мови Мирослава Гнатюк.

Захід відбувався в період з 18 лютого до 22 квітня 2025 року і мав на меті поглибити співпрацю зі Спілкою Українських вчителів та освітян у Сполученому Королівстві (Великобританія) шляхом надання фахових консультацій з української мови потенційним закордонним абітурієнтам, а також з метою створення можливостей іноземним абітурієнтам визначитись зі своїм майбутнім життєвим шляхом, вибрати професію та залучити іноземних абітурієнтів на навчання на освітньо-професійні програми, які пропонує Національний університет «Львівська політехніка».

Для абітурієнтів було висвітлено такі ключові теми:

  • «Фонетика й засоби милозвучности української мови» (Гнатюк М. В., Григорович І. І.);
  • «Ортографічні норми української літературної мови» (Куньч З. Й., Ментинська І. Б.);
  • «Лексичні норми української літературної мови» (Харчук Л. В., Дяків В. М.);
  • «Морфологічні норми української літературної мови» (Литвин О. Г., Вітвіцька Т. В.);
  • «Синтаксичні норми літературної української мови» (Городиловська Г. П., Булик-Верхола С. З.);
  • «Українська пунктуація» (Шмілик І. Д., Ротко Л. М.).

Завідувачка катедри української мови, доцент Оксана Литвин від імені політехнічної університетської спільноти щиро подякувала голові СУВу, директорці Школи Пречистої Діви Марії в Лондоні пані Інні Григорович та її заступникам п. Тетяні Вітвіцькій і Людмилі Ротко за підтримання ініціативи в проведенні такого профорієнтаційного заходу. Переконані, що наші спільні зусилля покращать мовні знання дітей, вимушено переселених до Великої Британії через війну в Україні, допоможуть успішно скласти НМТ поза материковою Україною, а також зорієнтують молодь зокрема і щодо можливості вступу до Національного університету «Львівська політехніка».

Майбутні випускники-учасники Міжнародної мовної школи також подякували за проведення таких інтенсивів, бо мають потребу у кваліфікованій підтримці, щоб змогти успішно скласти національний мультипредметний тест в умовах перебування в чужоземному середовищі, або ж стати просто більш впевненим на самому іспиті чи елементарно підтягнути свої знання з різних розділів мови.