Нині наш інформаційний простір переповнений новинами про російську агресію. Звичний спосіб життя багатьох людей зруйнований. Звуки сирени та потреба бігти до бомбосховища стали новими реаліями багатьох українців. Занепокоєння, невизначеність, тривожність і страх перед майбутнім – це лише кілька наслідків, які ми спостерігаємо вже сьогодні. Тож саме час подбати про своє ментальне здоров’я.
– Упродовж п’яти днів у людей відбувається адаптація до стресу. Звісно, постійно стежити за новинами не варто. Треба сконцентрувати свою увагу на буденних справах. Якщо людина живе на території, де не стріляють, то потрібно й далі виконувати ті справи, які вона виконувала до війни. Подбайте про своїх близьких, поговоріть з родичами, прийміть душ і поснідайте. Саме це допоможе відірватися від поганих думок. Пам’ятайте, що життя триває навіть в умовах війни, – наголошує завідувачка кафедри теоретичної та практичної психології Інституту права, психології та інноваційної освіти Ірина Сняданко.
Як стверджує психологиня, в людей підвищується тривога, коли вони чують сигнал про те, що треба йти в укриття. Варто спокійніше на це реагувати. Часто сигнал тривоги – це лише попередження про те, що вилітає ворожий літак. У людей досить часу, щоб знайти безпечне місце. Для того щоб не панікувати, потрібен чіткий план дій. Якщо людина має план, це дуже знижує тривогу й паніку.
– Важливо ввімкнути позицію свідомого громадянина України. Треба виконувати свій громадянський обов’язок, дбати про себе та своїх рідних і допомагати країні всіма силами, – зазначає Ірина Сняданко.
У нинішній ситуації надзвичайно важливо не втрачати спокою, не панікувати, а акумулювати свої сили для підтримки родини та країни. Тож разом до перемоги!