Олексій ― першокурсник Інституту хімії та хімічних технологій, який став стипендіатом проєкту «До вершин з Roshen». Майбутній біотехнолог поділився з нами враженнями від участі у конкурсі, а ще розповів, чому обрав хімію і Львівську політехніку.
― Розкажи, як вирішив податися на програму?
― Побачив оголошення про стипендію від Roshen випадково ― зайшов у 9-ий корпус, прочитав, і вирішив спробувати свої сили. Оскільки я першокурсник, усе, що від мене вимагалося, ― екзаменаційні результати. Я їх завантажив і відправив на вказану адресу. Насправді надія була у мене невеличка ― знав, що подавалися багато людей. Звісно, коли дізнався, що пройшов, тішився.
― Що усвідомив, коли дізнався, що входиш до списку стипендіатів?
― По-перше, збагнув, що все-таки розумний (сміється). До речі, мої одногрупники моєму успіхові теж зраділи. По-друге, зрозумів, що заробити певні кошти студенту не так і складно. Ця стипендія збільшила мої фінансові можливості на найближчі пів року.
Загалом свого високого результату не очікував. Був здивованим, дізнавшись підсумки. Гадав, що оцінюватимуть учасників більш прискіпливо, не всі отримають стипендію…
― Чому обрав саме хімію та Львівську політехніку?
― Загалом доволі часто раніше брав участь у різноманітних олімпіадах Львівщини. Відчував, що мене цікавить спеціальність, пов’язана з цим предметом. Спочатку хотів іти у Львівський національний університет імені Івана Франка, але згодом зробив вибір на користь Політехніки. Серед спеціальностей вагався між хімічними технологіями та біотехнологією. Враховуючи, що біологію добре знаю, а також вичитав у мережі, що ця галузь зараз доволі перспективна, обрав останню ― і не прогадав. Мені подобаються викладачі, з якими я працюю, навчальні матеріали, які опрацьовуємо, моя група.
― Який напрям у своїй галузі конкретно вивчаєш?
― Недавно досліджував нові сполуки ― це органічна хімія, але вона більше пов’язана з біохімією. Йдеться навіть про такий фармацевтичний ухил: ці сполуки впливають на розумову діяльність, антиракову активність. Вони нові та ще недосліджені. Сподіваємось, їх усе-таки визнають, і ці сполуки стануть корисними для людства.
― А чим цікавишся на дозвіллі?
― 10 років займався бальними танцями. На жаль, закинув через ЗНО, але сподіваюся згодом продовжити. Перед карантином чимало часу витрачав на наукову діяльність, мені це по-справжньому подобається. Знаю, що наш університет пропонує можливість поїхати у Францію, на стажування, тож зараз вивчаю французьку мову. Хочу використати цю нагоду у майбутньому. Також хотів би вступити на магістратуру після 4-го курсу. Прагну максимально працювати, щоб усі знали, що біотехнологи ― прогресивні, а Львівська політехніка заслуговує на пошану серед львівських університетів.