П’ять днів інтенсивної праці, обговорень, дискусій, нових знайомств та сміливих планів — такою видалася перша Вища Школа Публічного Лідерства, що проходила у Tech StartUp School Львівської політехніки з 18 до 22 лютого.
Понад два десятки спікерів із різних галузей ділилися досвідом із молоддю, представниками бізнесу, громадських організацій. Уже з першого дня діяльності Школи стало зрозуміло — продовження буде. Затребуваність у такому майданчику, де зможуть зустрічатися лідери різних сфер діяльності та ті, хто прагне дізнатися про досвід практиків, продиктована часом і розвитком держави.
— Вища Школа Публічного Лідерства дає можливість виокремити успішний досвід і сформувати на ньому нових лідерів. Адже часто успішні люди, незважаючи на те, що розвинуті соціальні мережі, медіа, живуть у досить замкнутому середовищі. І якраз такий майданчик є можливістю зустрічатися з іншими представниками для дискусій. Ще одна причина створення цієї Школи, — показати корисний, цікавий закордонний досвід, який є в управлінні бізнес-корпорацій. Адже не завжди є час чи й змога знайти описаний досвід і вникнути в нього. А це допоможе сформувати зовсім інший рівень мислення. Бо добре знати те, що відбувається тут, в Україні, але корисно черпати досвід суспільства Великобританії, Євросоюзу, США. До прикладу, в нас була цікава лекція про досвід роботи громадських організацій у США. Сподіваюся, що в результаті такого обміну думками, слухачі Школи отримають додатковий стимул, щоб не вичерпувати досвід служіння суспільству, — розповів керівник Вищої Школи Публічного Лідерства Олег Паска.
Загалом Школа не стільки навчає лідерства, скільки спонукає до лідерства, особливо молодь. Це теж одне зі завдань, яке ставили перед собою і організатори, і ментори.
Аналізуючи реакції слухачів, можна виокремити, що їх найбільше цікавило, яким є лідерство сьогодні, в умовах соціальних мереж і відкритих даних. Адже воно суттєво різниться від того, що відбувалося ще десять років тому.
Неабияке пожвавлення серед слухачів викликала й досить складна тема, що стосувалася важливості планування територіального розвитку. Цікавий був тренінг зі журналістами про взаємовідповідальність влади, лідерів і мас-медіа. А також і те, що стосувалося психологічних аспектів лідерства, які якості, навички необхідні лідеру. Обговорювали й вужчі професійні теми, що стосувалися реформування здоров’я.
— Ці п’ять днів були дуже інтенсивні і насичені. Зрозуміло, що не всі можуть витримати такий темп навчання. Тому треба таку Школу робити регулярно. Виокремлювати певну тему і виділити для неї кілька годин, щоб предметно і глибше вивчати. А зацікавленість є, бо навіть ті, хто записувалися лише на один день, приходили знову. Та й самі спікери задоволені. Бо аудиторія дуже активна, слухачі наполегливі і працьовиті, задавали багато глибоких питань. Були випадки, коли завершувалися заняття, а розмова тривала, — додав Олег Паска.