Випускники Львівської політехніки серед розробників застосунку про спадщину Львівщини

Роксолана Семчишин, Центр комунікацій Львівської політехніки
Фото з презентації

У Львові запустили мобільний застосунок «Львівщина. Унікальний спадок», який відкриває доступ до більш ніж 450 історико-архітектурних пам’яток регіону. Проєкт, реалізований командою, до складу якої входять випускники Львівської політехніки Ольга Корбило та Микола Шеремета, має на меті зберегти культурну спадщину та популяризувати її серед українських і закордонних туристів.

Нещодавно Громадська організація «Успішна Львівщина», за фінансової підтримки Українського культурного фонду, презентувала новий мобільний застосунок для туристів — «Львівщина. Унікальний спадок». Цей проєкт по-новому відкриває перед мандрівниками з України та закордону багатство культурного й історичного спадку нашого краю.

— Проєкт створений для збереження і популяризації культурної спадщини Львівщини. Ми хочемо, щоб кожен міг відвідати та оцінити наш край. Завдяки двомовному інтерфейсу застосунок стане корисним як для українців, так і для туристів з інших країн, — розповів Тарас Зозуля, керівник проєкту та директор ГО «Успішна Львівщина».

Над розробленням застосунку працював ФОП Ярослав Корбило у співпраці з ТзОВ «Комкор Сервіс». Команда орієнтувалася на сучасні тенденції у сфері цифрового туризму, а також на власний досвід, набутий у процесі реалізації таких проєктів, як «Стрий туристичний», «Золочів Smart», «Сколе Smart», «Славсько: Гори вражень» та ін.

Представниця розробників, директорка ТОВ «Комкор Сервіс» і випускниця Інституту комп’ютерних технологій, автоматики та метрології Ольга Корбило зазначила:

— Досвід таких світових аналогів, як TripAdvisor та польський MonumentApp, був врахований у створенні цього проєкту. Основна мета — створити простий і ефективний інструмент для туристів, який також працює без підключення до інтернету. Я з вдячністю згадую роки навчання у Львівській політехніці і продовжую співпрацю з університетом, підтримуючи молодих спеціалістів і сприяючи розвитку нових поколінь ІТ-фахівців.

Застосунок, який працює на платформах Android та iOS, дає користувачам змогу отримувати доступ до інформації про пам’ятки навіть без інтернету. Основна його функція — забезпечення можливості дізнатися про історію об’єктів, їх розташування, години роботи, а також знайти цікаві місця поблизу. У режимі офлайн доступна інтерактивна мапа, яка полегшує навігацію регіоном.

Особливість застосунку полягає у можливості планувати подорожі за допомогою функції «Пленер-улюблене», яка дає змогу зберігати пам’ятки, що вас цікавлять, і прокладати маршрути між ними. Також тут інтегровані корисні функції, як-от модуль погоди та конвертер валют, що робить подорожі ще зручнішими.

— Цей проєкт надзвичайно важливий і має всі шанси на успіх, адже він орієнтований на майбутнє. Застосунок виконує туристичну функцію, але також охоплює науково-популярний аспект. Він фіксує пам’ятки архітектури та об’єкти культурної спадщини у складний для країни час, коли є загроза їх втрати через війну. Ми творимо нову історію — історію науково-популярного формату. Тоді як у середньовіччі художники створювали панорами міст, сьогодні кожен матиме доступ до таких панорам на своєму телефоні у зручному і сучасному вигляді, — зазначив випускник ІАРД, голова Львівської обласної організації Національної спілки архітекторів України Микола Шеремета.

Застосунок «Львівщина. Унікальний спадок» вже доступний для завантаження і стане незамінним помічником у відкритті унікальної культурної спадщини Львівщини.

Завантажити застосунок можна за посиланнями:

Фото з презентації Фото з презентації Фото з презентації Фото з презентації Фото з презентації Фото з презентації Фото з презентації Фото з презентації Фото з презентації Фото з презентації