Упродовж 18–24 серпня 2024 року в рамках реалізації міжнародного освітнього проєкту «Сексуальне та репродуктивне здоров’я та права молоді у воєнний час та післявоєнне майбутнє: освіта та сприяння онлайн-консультаціям для молоді та молодих дорослих» професорка кафедри соціології та соціальної роботи Інституту гуманітарних та соціальних наук Лариса Климанська (керівниця проєкту від Львівської політехніки) і завідувачка кафедри СР Лілія Клос взяли участь у науковому стажуванні.
Проєкт ініційовано Університетом Даларна (м. Стокгольм, Швеція) та спрямовано на задоволення нагальної потреби у професійній підтримці у сфері сексуального та репродуктивного здоров’я та прав молоді в охопленій війною Україні. Він передбачає у партнерстві з університетами України, зокрема Національним університетом «Львівська політехніка», забезпечити заходи для сталого впровадження предмету «Сексуальне репродуктивне здоров’я та права» в українських вишах.
У 2025 році Даларнський університет планує надати наставництво для викладачів ЗВО України для введення теми сексуального репродуктивного здоров’я в освітні програми для лікарів, психологів, соціологів та соціальних працівників українських університетів.
«Це було неймовірно цікаво, інтенсивно, корисно та надихаюче. Після завершення навчання професійні лікарі, психологи та соціальні працівники зможуть надавати підтримку пацієнтам і клієнтам у сфері сексуального та репродуктивного здоров’я і прав», – зазначає завідувачка кафедри соціології та соціальної роботи Лілія Клос.
«Під час тижня безпосередньої активної взаємодії зі шведськими колегами ми відвідали: Центр Червоного Хреста в Упсалі з лікування травмованих і жертв тортур; Національний центр знань про насильство чоловіків щодо жінок у клініці Університету Упсали; MIKA-клініку, що забезпечує допомогу з питань сексуального та репродуктивного здоров’я; Стокгольмську чоловічу клініку сексуального здоров’я для всіх чоловіків; Шведську асоціацію сексуальної освіти у Стокгольмі», – додає Лариса Климанська.
Учасниці отримали сертифікати, що засвідчують участь у науковому стажуванні та підвищення кваліфікації (обсяг 30 годин / 1 кредит ECTS).
Проєкт реалізується за програмою «Добросусідство країн Балтійського моря» і фінансується Шведським інститутом.