13 грудня у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького відкрилась виставка «Нова ікона». ЇЇ експозиція сформована з відібраних ікон, створених на міжнародних іконописних пленерах, започаткованих в лемківському селі Новиці спільно з кафедрою сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв. Ці пленери стали платформою для творчого експерименту й пошуку митцями сучасної іконописної мови, яка поєднує традиційне трактування з новаційними художніми підходами, демонструючи, як розвивається сучасне сакральне мистецтво і якою є мова «нової» ікони.
«Митці ставили собі завданням вивести ікону з рангу історичного артефакту до візуального богослів’я, що промовляє до сучасного глядача», – коментує експозицію учасниця виставки, викладачка кафедри візуального дизайну і мистецтва Інституту архітектури та дизайну Львівської політехніки Катерина Кузів. Працюючи зі студентами-дизайнерами на предметі «Живопис, рисунок, скульптура», викладачка також визначає за мету розвивати індивідуальне художнє мислення, експериментувати з візуальною мовою та шукати способи вираження ідей та дійсності через сучасні художні засоби, водночас зберігаючи зв’язок із традиціями.
Презентовані на виставці твори мисткині «Зцілення» (2018), «Маріє!» (2022), «Мир вам!» (2022) демонструють глибоке переосмислення духовних тем через сучасну художню мову, поєднуючи символізм традиційного іконопису з емоційною експресією та актуальними образами, які відгукуються у серцях сучасних глядачів.