Нещодавно заступник директора Інституту гуманітарних та соціальних наук Львівської політехніки, доцент кафедри політології та міжнародних відносин Олег Цебенко та студентки освітньої програми «Міжнародні відносини» Дар’я Панова та Христина Яремко взяли участь у тренінгу «Тиждень сталого розвитку», організованому Гданською політехнікою у рамках проєкту «Співпраця з українськими університетами у межах Альянсу ENHANCE», що фінансується Польською національною агенцією академічних обмінів. Загалом у заході Львівську політехніку представило 6 студенток та один викладач. До проєкту також приєдналася група студентів із Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».
У межах тренінгу вдалось дізнатися багато нового про те, яким чином Гданська політехніка сприяє досягненню Цілей сталого розвитку. Учасники заслухали презентацію науковиць, що займаються вивченням інженерії навколишнього середовища, які розповіли про глобальне дослідження щодо впливу людини на зміни клімату та потенціал поглиблення проблеми у майбутньому, якщо належну увагу цим питанням не будуть приділяти вже зараз. Новим досвідом для учасників стала «кліматична прогулянка», під час якої їм вдалось ознайомитись з екологічними проєктами, які Гданська політехніка втілила на території університету, зокрема дощові садки, збирачі дощової води тощо. Опісля відвідали кінопоказ документальної стрічки, провідним мотивом якої була важливість збереження зв’язку людини з природою, гармонійного співіснування та відповідальності за власний вибір.
Значну увагу під час поїздки було приділено темам цінності людського здоров’я та важливості піклування про власний психологічний і фізичний стан. Учасники заходу відвідали академічний спортивний центр, де приєдналися до виконання фізичних вправ для підтримки здоров’я з елементами йоги. Також взяли участь у практичному занятті з управління стресом, обговорили вплив російсько-української війни на ментальну та психологічну стійкість української молоді й отримали рекомендації щодо ефективних технік для покращення свого морального стану.
Програма включала також заходи на формування та популяризацію здорової харчової поведінки серед молоді. Кулінарний майстер-клас надав можливість спробувати свої сили у приготуванні незвичної для українців їжі – страв азійської та мексиканської кухні. Під час процесів використовували тільки веганські продукти, аби підкреслити важливість розумного споживання з метою зменшення тиску на екологічну систему нашої планети.
Екскурсії містами Сопот і Гданськ відкрили культурні особливості й історію цього регіону. Під час підсумкового воркшопу з різноманіття та інклюзії разом з іншими іноземними студентами Гданської політехніки представники України обговорили важливість дотримання принципів толерантності, взаємоповаги та інтеграції в сучасному глобалізованому світі й написали свій проєкт заходу, реалізація якого сприяла б поширенню таких цінностей між молодими людьми з різних культур.
Завдяки такій насиченій та різноманітній програмі учасникам поїздки вдалось поглибити розуміння соціальних, екологічних та культурних питань, що гостро постають на сучасному глобальному порядку денному. Крім того, поїздка виявилася ефективною платформою для спілкування, обміну ідеями та планами щодо подальшої співпраці між Національним університетом «Львівська політехніка» та Гданською політехнікою, аби надалі продовжувати порушувати такі важливі теми у середовищі студентів, надавати їм прикладні знання та корисні навички, а також сприяти їхньому особистісному зростанню.
Команда учасників тренінгу щиро вдячні Національному університету «Львівська політехніка» та Центру міжнародної освіти за можливість взяти участь у цьому надзвичайно цікавому та пізнавальному заході!