Викладачі та студенти кафедри містобудування були учасниками міжнародного семінару в Німеччині

Кафедра містобудування Львівської політехніки
Фото із семінару в Німеччині

Викладачі та студенти кафедри містобудування Інституту архітектури та дизайну Львівської політехніки взяли участь у міжнародному семінарі з питань комплексної міської регенерації «Пілотні проєкти у містах України, постраждалих від війни». Захід проходив з 30 липня по 4 липня 2025 року у двох німецьких університетах – Бранденбурзькому технологічному університеті Котбус-Зенфтенберг (м. Котбус, Німеччина) та Берлінському технічному університеті.

Головними організаторами цього семінару були професор Крістоф Весслінг та його колега Сепіде Зарін Галам із Бранденбурзького технологічного університету (БТУ, Котбус). Долучилися до обговорення результатів воркшопу професори Детлеф Курт (Технічний університет Кайзерслаутерна), Сілке Вайднер (БТУ, Котбус), Ян Полівка (БТУ, Берлін), а також Янош Бреннер (БТУ, Берлін).

Серед учасників семінару були викладачі та студенти архітектурних інститутів Національного університету «Львівська політехніка», Київського національного університету будівництва та архітектури, Одеської державної академії будівництва та архітектури і Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Львівська політехніка була представлена викладачами та студентами кафедри містобудування: доценткою Яриною Онуфрів, асистенткою Лілією Людкевич і студенткою ІІ курсу Юлією Федуняк.

Семінар був спрямований на розробку швидкого стратегічного реагування та концепції інтегрованого міського відновлення для кількох міст в Україні, пошкоджених війною, а саме для Одеси, Херсона та Охтирки. Мета воркшопу полягала у спільному створенні практичних концепцій, які могли б допомогти муніципалітетам вибраних міст у їхніх зусиллях з відновлення та регенерації. За допомогою цього семінару організатори й учасники прагнули встановити зв’язок між практичною діяльністю з реконструкції, подальшим розвитком українських міст і навчанням архітекторів та містобудівників, працюючи з невеликою групою викладачів і студентів.

Для цього студенти, професори та викладачі співпрацювали у трьох робочих групах над тематичними дослідженнями в українських містах. Використовуючи наявну інформацію щодо містобудівної ситуації в міста, вони сформулювали короткострокові, середньострокові й довгострокові цілі розвитку обраних територій та запропонували заходи, які можна реалізувати у короткостроковій перспективі для покращення умов життя.

Розвиток українських міст триває навіть у воєнні часи. На цьому семінарі учасники та організатори хотіли дослідити й продемонструвати, які заходи і проєкти можна було б ініціювати зараз, щоб мати негайний позитивний вплив, залишаючись стабільними та значущими у довгостроковій перспективі.

Фото із семінару в Німеччині Фото із семінару в Німеччині Фото із семінару в Німеччині Фото із семінару в Німеччині Фото із семінару в Німеччині Фото із семінару в Німеччині Фото із семінару в Німеччині Фото із семінару в Німеччині Фото із семінару в Німеччині Фото із семінару в Німеччині