Він був глибоко патріотичною людиною: на війні загинув випускник Львівської політехніки Роман Коляда

Роксолана Семчишин, Центр комунікацій Львівської політехніки
Заставка до матеріалу

Захищаючи Україну від російських загарбників, загинув випускник Інституту хімії та хімічних технологій Національного університету «Львівська політехніка» Роман Коляда. Життя Героя обірвалося, коли йому було лише 40 років.

Роман народився 21 листопада 1982 року в місті Червонограді. Після закінчення школи вступив до Львівської політехніки. У 2004 році здобув кваліфікацію бакалавра за напрямом «Хімічна технологія», а у 2005 році отримав диплом магістра за спеціальністю «Хімічна технологія тугоплавких неметалевих і силікатних матеріалів».

3 грудня 2022 року у пресслужбі Червоноградської міськради повідомили, що під час виконання бойового завдання на Сході 1 грудня 2022 року загинув 40-річний Роман Коляда, захищаючи свободу й незалежність України. Указом Президента України від 15 червня 2023 року Герой посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Стаття про героя – у Книзі пам’яті львівських політехніків.